DUYURULAR
Büro Memur-Sen İstanbul İl Divan Toplantısı Yapıldı

Büro Memur-Sen İstanbul İl Divan Toplantısı Yapıldı


Büro Memur-Sen İstanbul İl Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, “Toplu sözleşmede verdiğimiz mücadele ile kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarında en iyi toplu sözleşme mutabakat metnine imza attık. Şimdi kazanımlarımızı kamu görevlilerimize anlatma zamanı” dedi.

Büro Memur-Sen İstanbul İl Divan Toplantısı, Sosyal Güvenlik Kurumu Üsküdar Misafirhanesi’nde yapıldı. İl divan toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın, Nihat Tunç ve Sezayi Soysal ile İstanbul şubelerinin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda toplu sözleşme kazanımları, teşkilatlanma çalışmaları ve yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

KAMU GÖREVLİLERİ, MİLLET VE ÜLKE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM

İl divan toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin sesi ve temsilcisi olduğunu belirtti. Büro Memur-Sen’in haklının yanında, haksızlıkların karşısında duran bir sendika olduğunu ifade eden Mehmet Hadi Erdoğmuş, kamu görevlileri, millet ve ülke için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Büro Memur-Sen’in yaptığı başarılı çalışmalarla her geçen gün üye sayısını arttırdığını kaydeden Erdoğmuş, Büro Memur-Sen bayrağını daima zirvede dalgalanması için mücadele veren tüm şubelere teşekkür etti. Erdoğmuş, teşkilatlarının başarılı çalışmalarıyla üye sayısının yüz binlere ulaşacağını vurguladı.

EN İYİ TOPLU SÖZLEŞMEYE İMZA ATTIK

Toplu sözleşme sürecine değinen Erdoğmuş, genel yetkili sendika olarak katıldıkları 3’üncü dönem toplu sözleşme görüşmelerinde kamu görevlilerinin tamamını ilgilendiren önemli kazanımlara imza attıklarının altını çizdi. Şu ana kadar yapılan en iyi toplu sözleşme mutabakat metnine imza attıklarına dikkat çeken Erdoğmuş, “Toplu sözleşme öncesinde yaptığımız basın açıklamaları ve eylemlerle tekliflerimize dikkat çektik. Toplu sözleşme görüşmelerine hizmet kolumuzdaki yaklaşık 300 bin memuru temsilen katıldık. Toplu sözleşmenin her saniye üyelerimizin ve kamu görevlilerimizin vebalini üzerimizde hissettik. Diklenmedik ancak dik durarak, kamu görevlilerimizin hakları için mücadele verdik. Hükümetin ilk teklifini yetersiz bulan Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak ayağa kalkarak tepkimizi gösterdik, teklifin müzakere dahi edilemeyeceğini söyledik. Bizler teklifi yetersiz bulurken diğer konfederasyonlar masada çakılı kalarak teklifi müzakere etmeye kalkıştı. Yürüttüğümüz başarılı çalışmalarla; memur maaşlarına 2016’da % 11.13, 2017’de % 7.12, toplamda % 19.2 zam, 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlara 1 derece verilmesi, eş durumu tayininde 3 yıl şartını kaldırtarak son 2 yıl içerisinde 360 gün sigorta primi yatırılması olarak değiştirilmesi, en düşük kamu emeklisinin maaşını 2016’da 1686 TL, 2017’de 1806 TL’ye çıkartılması, emekli ikramiyesinde 3670 TL ile 9000 TL arasında artış, 4/C’li personelin kadroya geçiş yolunun açılması ve ücretlerine 150 lira ek ödeme artışı, Dışişleri Bakanlığı’ndaki yurtdışı sözleşmeli personeline aile yardımı, meteoroloji çalışanlarına havacılık tazminatının verilmesi yolunun açılması, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi, hizmet tazminatlarında puan artışı gibi toplam 213 kazanıma imza attık. Bu kazanımların büyük bir bölümü hizmet kolumuzdaki memurlarımızı ilgilendiriyor. Bu toplu sözleşme şu ana kadar yapılan en iyi toplu sözleşmedir” dedi.

KAZANIMLAR KAMU GÖREVLİLERİNE ANLATILACAK

Erdoğmuş, bundan sonra da durmayarak yapacakları çalışmalarla kamu görevlileri için kazanım elde etmeye devam edeceklerini kaydetti. Toplu sözleşme kazanımlarının kamu görevlilerinin tamamına eksiksiz bir şekilde anlatılacağını açıklayan Erdoğmuş, “Şimdi kazanımlarımızı kamu görevlilerimize anlatma zamanı. Bunun için tüm teşkilat olarak sürekli alanlarda olacağız. Tüm kurumları ziyaret ederek kamu görevlilerimizle bir araya geleceğiz ve kazanımlarımıza birebir anlatacağız” diye konuştu. 

Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş’un ardından Gene Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın, Nihat Tunç ve Sezayi soysal da alanlarıyla ilgili birer konuşma yaparak şube başkanları ve şube yönetim kurulu üyelerini bilgilendirdi.

KURUM YÖNETİCİLERİNE ZİYARET

Öte yandan Büro Memur-Sen İstanbul il divan toplantısı için İstanbul’da bulunan Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Sezayi Soysal, İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayrakdar’ı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcılarına İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Mansur Çifcibaşı ve İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı Cabir Gündoğdu eşlik etti. Genel Başkan Yardımcıları görüşmede, Ümraniye Uygulama Grup Müdürlüğünün yeni binasına taşınması, Kadıköy Uygulama Grup Müdürlüğünün Bostancı Kompleksinin çevre düzenlemesi, tahsilat şubesinin konumu, personelin motivasyonunun arttırılarak iş verimliliğinin arttırılmasının sağlanması, bu bağlamda kreşin açılması, İSMAV’ın aktifleştirilerek personelin ev sahibi yapılması, uygun fiyatlarla seyahat yapması, kültürel aktivitelerden indirimli faydalanması ve Anadolu yakasında sakatlık servisinin kurulması gibi konuları Vergi Dairesi Başkanı Bayrakdar’a iletti.

Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Durali Baki, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Kadir Turalı ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Sağlar’dan oluşan heyet ise, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Göktaş ile makamında görüştü. Genel Başkan Yardımcısı Yanbaz görüşmede il müdürlüğü çalışanlarının sorunlarından bahsederek sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans