DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, İŞKUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARI GENEL MÜDÜRE İLETTİ

BÜRO MEMUR-SEN, İŞKUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARI GENEL MÜDÜRE İLETTİ


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcı ile yaptığı gÖrüşmede personel sorunları masaya yatırıldı. Yusuf Yazgan’ın şube müdürlüğü sınavı açılması talebine, Yazıcı’dan “Sınavın en kısa zamanda yapılması için gerekli çalışmayı başlatalım” cevabı geldi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne atanan Nusret Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan, Nusret Yazıcı’ya yeni gÖrevinden başarılar diledi.

ŞUBE MüDüRLüĞü SINAVI AçILSIN
Büro Memur-Sen Genel Başkanı, ziyarette kurum çalışanlarının sorunları ve talepleri hakkında bilgi verdi. 666 Sayılı Kararnamenin 2 Kasım 2011 tarihinde yayınlanmasıyla birlikte ikramiyelerin dondurulduğunu hatırlatan Genel Başkan Yazgan, bu tarihten sonra asaleti tasdik olduğu için ikramiye alamayan aday memurlara ikramiyelerinin Ödenmesini istedi. Kurumda çok sayıda şube müdürlüğü kadrosunun boş bulunduğunu belirten Yusuf Yazgan, “Boş bulunan şube müdürlüğü kadrosuna başka kurumlardan atama yapılmasın. Başka kurumlardan yapılan atamalar çalışanların motivasyonunu bozmaktadır. En kıza zamanda açılacak sınavla kurum içerisinden boş kadrolara yapılacak atamalar çalışanlarının motivasyonunu arttıracaktır” dedi.

Yazgan, sorun ve taleplerle ilgili açıklamasını şÖyle sürdürdü; “Uzun aralıklarla ve az sayıda kadro için açılan gÖrevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı daha sok tekrarlanmalı. İki binden fazla iş ve meslek danışmanının ataması yapıldı. Bu atamalarla il müdürlüklerinde çalışma ortamında yetersizlikler oluştu. çalışma ortamları yeniden düzenlenerek rahat çalışma ortamları biran Önce oluşturulmalı. Yemek ve servis sorunları çÖzülmelidir”

YAZGAN’IN TALEBİNE YAZICI’DAN OLUMLU CEVAP
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifaden eden Genel Müdür Nusret Yazacı ise, çalışanların motivasyonu sağlamadıktan sonra başarının anlamı olmayacağını ifade etti. Genel Müdür Nusret Yazıcı, personelin en iyi şartlarda çalışarak motivasyonunu arttırmak ve başarıya ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarını sÖyledi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan’ın şube müdürlüğü sınavı açılması talebine hemen cevap veren Nusret Yazıcı, “Kadroların boş durmasının anlamı yok. En kısa zamanda sınavı yapmak için gerekli çalışmaları başlatalım” dedi. Aday memurlara ikramiyelerin Ödenmesi için Maliye Bakanlığı’na yazı gÖnderildiğini kaydeden Yazıcı, gelecek cevabın ardından yÖnetim kurulu onayıyla mağdur olan çalışanlara ikramiyelerin Ödeneceğini sÖyledi. İş ve meslek danışmanlarının atanmasıyla birlikte fiziki ortamda yetersizliğin farkında olduklarını belirten Yazıcı, bu sıkıntının en kısa zamanda çÖzülerek kurum personelinin rahat çalışabileceği ortamının oluşturulacağını aktardı.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın yanı sıra ziyarete, Genel Eğitim Sekreteri İdris Maden, Ankara 2 Nolu Şube YÖnetim Kurulu üyesi Abdullah Can ve Şube Denetim Kurulu üyesi Hasan Hüseyin Ulusoy katıldı. 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans