DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA KADRO VERİLMESİ İÇİN GENEL MÜDÜR YAZICIYLA GÖRÜŞTÜ

BÜRO MEMUR-SEN, İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA KADRO VERİLMESİ İÇİN GENEL MÜDÜR YAZICIYLA GÖRÜŞTÜ


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcıyı ziyaretinde iş ve meslek danışmanlarının kadroya geçirilmesi için kurum olarak gerekli girişimlerin yapılması gerektiğini söyledi.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, İŞ-KURda görev yapan iş ve meslek danışmanlarının kadroya alınmasıyla ilgili İŞ-KUR Genel Müdürü Yazıcıyı makamında ziyaret etti. 

İş ve meslek danışmanları sayesinde kurumun önemli projelere imza attığını belirten genel başkan Yusuf Yazgan, 4 bine yakın iş ve meslek danışmanının kadro beklediğini kaydetti. İş ve meslek danışmanlarının moral ve motivasyonunun artırılması ve daha başarılı işlere imza atmaları için biran önce kadroya alınmaları gerektiğini vurgulayan Yazgan, "İş ve meslek danışmanlığı sertifikası alanlar arasından KPSS puanı yüksek olanlar iş ve meslek danışmanı olarak atandı. İş ve meslek danışmanlarının sözleşmeleri yılbaşında maalesef geç imzalandı. Moral ve motivasyonu bozan olumsuzlukların tekrar yaşanmaması için iş ve meslek danışmanları bu günkü ekonomik hakları korunarak ve dikey kariyer imkanı sağlanarak kadroya alınmalıdır. İş ve meslek danışmanlarının kadroya geçirilmesi için kurum olarak gerekli girişimlerde bulunulmalıdır. Kadro verilene kadar konunun takipçisi olacağız" dedi. 

İş ve meslek danışmanlarının kurumun başarılarında önemli bir paya sahip olduğunu ifade eden Genel Müdür Nusret Yazıcı ise, iş ve meslek danışmanlarının kadroya alınmasını kurum olarak istediklerini söyledi. Nusret Yazıcı, iş ve meslek danışmanlarının kadroya geçirilmesi için kurum olarak gerekli çalışmayı yapacaklarını belirterek konu hakkında ilgili bakanlıklarla görüşeceklerini kaydetti. 

Genel Başkan Yazgan, Genel Müdür Nusret Yazıcının ardından İŞ-KUR genel müdür yardımcılığına atanan Adnan Yıldırım ve Asım Göker Keskini ziyaret etti. Yusuf Yazgan, genel müdür yardımcılarına yeni görevlerinde başarılar diledi.

Yazgana ziyaretlerinde, Kadın Komisyonları Başkanı Arife Topcuoğlu ve Ankara 2 Nolu Şube Disiplin Kurulu Üyesi Ali Tantepe eşlik etti. ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans