DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, İŞ-KUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GENEL MÜDÜRE İLETTİ

BÜRO MEMUR-SEN, İŞ-KUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GENEL MÜDÜRE İLETTİ


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) Genel Müdürü Nusret Yazıcıyla yaptığı görüşmede "Sınava girerek atanmaya hak kazanan şube müdürlerinin atamaları biran önce yapılmalı. İş ve meslek danışmanlarının ekonomik haklarının korunması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Meclis açıldığında da gerekli görüşmeleri yaparak mağduriyete son vereceğiz. İş-Kur olarak da gerekli çalışmalar yapılmalı" dedi.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte İş-Kur Genel Müdürü Yazıcıyı makamında ziyaret ederek personelin sorunları ve talepleri hakkında görüştü. 

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına girerek atanmaya hak kazanan şube müdürlerinin atamalarının biran önce yapılması gerektiğini söyleyen Yusuf Yazgan, "Şube müdürlerinin atamaları biran önce yapılmalı. Çünkü okullar açıldı. Çoğu şube müdürü il değiştirmek zorunda kalacak. Atanacak şube müdürlerinin mağdur olmaması için bu konuda biran önce harekete geçilmeli" dedi.

Büro Memur-Sen sayesinde iş ve meslek danışmanlarının kadroya alındığını hatırlatan Genel Başkan Yusuf Yazgan, kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının maaşlarında 800 lira düşüş yaşanmasıyla mağdur olduğunu söyledi. Kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının ekonomik haklarının korunması gerektiğini vurgulayan Genel Başkan Yazgan, aksi yönde bir uygulamanın adaletsizlik olacağının altını çizdi. Yazgan, "İş ve meslek danışmanlığı sertifikası bulunanlar arasından KPSS puanı yüksek olanlar iş ve meslek danışmanı olarak atandı. İş ve meslek danışmanlarının göreve başlamasıyla birlikte işsizlik oranlarındaki düşüş açıkça görülmektedir. Yılbaşında sözleşmeleri geç imzalanan iş ve meslek danışmanlarının sözleşme krizini verdiğimiz mücadele ile çözdük. Şimdide kadroya geçen iş ve meslek danışmanlarının maaşlarında 800 lira civarında bir düşüş olması nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti engellemek için mücadele veriyoruz. Verilen haklar geri alınmamalı, iş ve meslek danışmanlarının ekonomik hakları korunmalıdır. Üretilen hizmetin kalitesinin düşmemesi ve ülkemizin zarara uğramaması için mağduriyet giderilmelidir. Mağduriyetin giderilmesi için sendika olarak elimizden geleni yapıyoruz. Başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik olmak ilgili makamlara durumun düzeltilmesi gerektiğini bildirdik. Meclisin açılmasının ardından da iş ve meslek danışmanlarının ücretinin düşmemesi adına yasal düzenleme yapılması için girişimlerde bulunacağız. Sendikamız sözleşme krizini nasıl çözdüyse bu mağduriyeti de giderecektir" dedi. 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Müdür Yazıcı ise, şube müdürlerinin atamalarıyla ilgili de önümüzdeki günlerde tercih sürecinin başlayacağını açıkladı. Yazıcı, iş ve meslek danışmanlarının mağduriyetinin giderilmesi için ise çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Yazıcı: "İş ve meslek danışmanlarının mağduriyetinin giderilmesi için meclisin açılmasını bekliyoruz. Yeni yasama dönemiyle birlikte bu sorunun çözümü noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğimiz konusunda hiç bir iş ve meslek danışmanı çalışma arkadaşımın endişesi olmasın. Mezkur mağduriyetin ivedilikle giderilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bununla birlikte kurum içi çalışma barışını son derece önemsiyoruz. Bu bağlamda kurum olarak bütün çalışanlarımızın haklarının korunması ve geliştirilmesi tarafındayız. Kurum içi bazı talihsiz münferit olaylar büyük bir aile olarak bizim birlikteliğimizi bozamaz" diye konuştu. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgana ziyaretinde, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri İdris Maden, Ankara 10 Şube Başkanı Hüseyin Yüksel, Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah Can, şube yönetim kurulu üyeleri Furkan Cura ve Hasan Hüseyin Ulusoy ile Şube Denetim Kurulu Üyesi Özdemir Aktaş eşlik etti. 
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans