DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, İŞ KUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GENEL MÜDÜRE İLETTİ

BÜRO MEMUR-SEN, İŞ KUR ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI GENEL MÜDÜRE İLETTİ


Türkiye İş Kurumu (İş Kur) Genel Müdürü Kemal Biçerli’yi ziyaret eden Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Kurumda çalışanlarının sosyal ve Özlük hakları iyileştirilmeli. Ek Ödeme oranı arttırılmalı. GÖrevde yükselme sınavlarına katılımın artması için yeniden düzenlenmeli” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Basın Yayın Sekreteri Abdulvahit Ergün ve Ankara 2 Nolu Şube YÖnetim Kurulu üyesi Abdullah Can ile birlikte İş Kur Genel Müdürü Kemal Biçerli’yi makamında ziyaret etti. GÖrüşmede, Büro Memur-Sen’in kurumda yetkili sendika olduğunu ifade eden Genel Başkan Yazgan, “Her yıl düzenli olarak büyüyen sendikamız, bu yıl 33 bin üyeye ulaşarak 17 kurumda yetki aldı. İş Kur’da bu kurumlar arasında yer alıyor. ‘Birlikten kuvvet doğar’ sÖzünden hareketle kurum çalışanlarının sorunlarının çÖzümünde birlikte hareket etmek istiyoruz. Kamu çalışanının hakkını arayan sendikamızın engellenemez büyümesi bundan sonra da devam edecek. Önümüzdeki yılki hedefimiz en az 50 bin üye ile Türkiye geneli yetkili sendika olmak” dedi.

İş Kur çalışanlarının sorun ve taleplerine değinen Yusuf Yazgan, “İş Kur personelin çalışma şartlarında, sosyal ve Özlük haklarında iyileştirmeye gidilmeli. Ek Ödeme oranı, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı kurumlarda olan oranlara yükseltilmelidir. GÖrevde yükselme sınavı şartları azaltılarak objektif kriterlere bağlanmalı ve daha katılımcı bir sınav düzenlenmelidir. Sınavlar daha sık periyotlarla yapılmalıdır” diye konuştu.

Büro Memur-Sen’in kurumadaki yetkisinin hayırlı olmasını dileyen Genel Müdür Biçerli, çalışanlarının sorunlarının çÖzümünde Büro Memur-Sen’le birlikte çalışılabileceğini sÖyledi. Yazgan’ın ilettiği talep ve sorunlara cevap veren Kemal Biçerli, “çalışanlarımızın sorunlarını ve taleplerini biliyoruz. Personelimizin en iyi şartlarda çalışmasını bizlerde istiyoruz ve bu yÖnde çalışma yapıyoruz. çünkü personelin sıkıntısının giderilmesi çalışma azmini arttıracaktır. Personelimizin Özlük haklarını iyileştirmek için hazırlıklar yapıldı. Yeni kabine kurulduğu zaman yaptığımız çalışmaları ilgili bakanlara sunacağız. GÖrevde yükselme sınavlarının bundan sonra daha sık periyotta ve daha katılımcı olması için çalışma yapacağız” diye konuştu.


 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans