DUYURULAR
Büro Memur-Sen’in Teşkilat Çalışmaları Sürüyor

Büro Memur-Sen’in Teşkilat Çalışmaları Sürüyor


Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Denizli’de kamu görevlileriyle buluştu. Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, “Bizler kamu görevlilerimizi düşünüyor, onların haklarını en iyi konuma getirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Denizli’deki kamu görevlilerinin sorunlarını dinledi. Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Kutbettin Aydın, Denizli Şube Başkanı Kenan Kartav, Manisa Şube Başkanı Murat Özkan ve Denizli Şube Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Denizli Vergi Dairesi, İş Kur İl Müdürlüğü, TÜİK, SGK İl Müdürlüğü ve İşkur İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcıları Yanbaz ve Aydın, beraberindeki heyetle birlikte kurumlarda çalışan kamu görevlilerinin taleplerini ve sorunlarını dinledi. Talepleri ve sorunları not alan Genel Başkan Yardımcıları, sorunlarına çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Görüşmeler sırasında çok sayıda kamu görevlisi Büro Memur-Sen’e üye olarak destek verdi.

Genel Başkan Yardımcıları Yanbaz ve Aydın, kamu görevlileriyle yaptıkları görüşmelerin ardından beraberindeki heyetle birlikte Denizli Defterdarı Özgür Çevik, Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu makamlarında ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcıları, kamu görevlileriyle yaptıkları görüşmede not aldıkları sorunları kurum yöneticilerine ileterek çözüme kavuşturulmasını istedi.

Vecdi Yanbaz ve Kutbettin aydın, kurum ziyaretlerinin ardından Denizli Genişletilmiş İl Divan Toplantısına katıldı. Toplantıda ildeki kamu görevlilerinin sorunları ve teşkilat çalışmaları masaya yatırıldı.

100 BİN ÜYE İLE GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAĞIZ

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerine hizmet etmeyi ve onların sorunlarını çözüme kavuşturmayı şiar edindiklerini söyledi. Hiçbir zaman oturarak sendikacılık yapmadıklarını kaydeden Yanbaz, “Sendika olarak kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için varız. Bizim mücadelemiz hak mücadelesi, emek mücadelesi. Genel merkezimiz Ankara’da olabilir ancak bizler her zaman ülkemizin farklı bölgelerindeyiz. Kamu görevlilerimizin sorunlarını yerinde dinleyerek çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Bizler kamu görevlilerimizi düşünüyor, onların haklarını en iyi konuma getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Kamu görevlilerimizin sorunlarını toplu sözleşmeye taşıdık. Toplu sözleşmede 213 kazanıma imza atarak büyük bir başarı elde ettik. Bu başarı Büro Memur-Sen’in, Memur-Sen’in başarısıdır. Sendika olarak 100 bin üye, Memur-Sen olarak bir milyon üye hedefimiz var. İnşallah bu hedeflerimizi gerçekleştirerek daha güçlenecek, kamu görevlilerimizin sorunlarını çözmede gücümüze güç katacağız” dedi.

BAŞARILARIMIZ TESADÜF DEĞİL

Genel Başkan Yardımcısı Kutbettin Aydın ise, Büro Memur-Sen bayrağının tüm illerde zirvede dalgalandığını belirtti. Aydın, “Teşkilatlarımızın başarılı çalışmaları ve kamu görevlilerimizin haklı tercihi ile 100’e yakın şubemizle ülkemizin dört bir yanında, hatta yurt dışında Büro Memur-Senimizin bayrağı dalgalanmaktadır. Hizmet kolumuzdaki çoğu kurumda genel yetkili sendikayız. Tabiî ki bu başarılarımız tesadüf değildir. Bizler, kimseyi etnik kökeninden, dininden, mezhebinden, siyasi görüşünden dolayı ötekileştirmeden sendikacılık yapıyoruz. Kamu görevlilerimizden aydığımız gücü yine kamu görevlilerimiz için harcıyoruz. Genel yetkimizi devam ettirmemizde, sendikamızın güçlenmesin emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza, üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

GAYRETLE ÇALIŞACAĞIZ

Denizli Şube Başkanı Kenan Kartav ise ildeki yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Şube olarak ildeki ve ilçelerdeki tüm kurumlarda teşkilatlandıklarını belirten Kenan Kartav, işyeri temsilcileri aracığıyla kamu görevlilerinin sorunlarını yakından takip ettiklerini söyledi. Şube olarak büyümeye devam ettiklerini kaydeden Kartav, Büro Memur-Sen’in 100 bin üye, Memur-Sen’in bir milyon üye hedefine ulaşması için gayretle çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans