DUYURULAR
Büro Memur-Sen’in Talepleri, GİB Başkanı Ertürk’e İletildi

Büro Memur-Sen’in Talepleri, GİB Başkanı Ertürk’e İletildi


Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ile görüşen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kurumdaki kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Ankara 8 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel ile birlikte Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk’le görüştü. Genel Başkan Yanbaz, kurumda çalışan kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini rapor halinde Başkan Adnan Ertürk’e sundu.

SINAVLARDA BİRİM FARKI OLMAMALI

666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kaldırılan fazla çalışma uygulamasının yeniden başlatılması gerektiğini belirten Yanbaz, resmi ve dini bayramlarda ve idari izinlerde çalışan personele fazla çalışma ücreti ödenmesini istedi. Yanbaz, taleplerle ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Maliye Bakanlığına bağlı birimlerde açılacak görevde yükselme ve özel sınavlara tüm personelin birim farkı gözetilmeksizin katılabilmesi sağlanmalıdır. Kamudaki uzmanların özlük haklarının eşitlenmesi konusunda yapılan düzenlemeye Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm uzmanlar dâhil edilerek merkez taşra ayrımına son verilmedir. Denetim, yoklama icra ve tahsildarlık görevlerini ifa eden personelin ulaşım, yemek ve güvenliklerine ilişkin yaşadığı aksaklıkların giderilmeli, verilen EGO kamu kartlarının tüm raylı ulaşım sisteminde saat sınırlaması olmamalıdır.”

GELİR UZMANLIĞI SINAVI AÇILMALI

Kurum içi gelir uzmanlığı sınavının biran önce açılmasını isteyen Yanbaz, gelir uzmanlığı sınavlarına müracaatta, çalışan personel için aranan KPSS şartı ve uzmanlık sınavlarına girişlerdeki sınırlamaların kaldırılarak sürekli hale getirilmesi gerektiğini vurguladı. Tüm çalışanlara uzman yardımcılığı kadrosu verilmesini talep eden Yanbaz, genel idari hizmetler sınıfına dahil koruma ve güvenlik görevlisi ile şoförlerin talepleri halinde V.H.K.İ. kadrolarına atanmasının yerinde olacağını belirtti.

Gelir İdaresi Başkanı Ertürk ise personelin kurum içerisinde mutluluğunu sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.

SORUN VE TALEPLERLE İLGİLİ GİB BAŞKANINA VERİLEN RAPOR İÇİN TIKLAYINIZ 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans