DUYURULAR
Büro Memur-Sen’in Mobbingle Mücadelesi Sürüyor

Büro Memur-Sen’in Mobbingle Mücadelesi Sürüyor


Büro Memur-Sen, Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Başkanı İsmail Akgün ile işbirliği protokolü imzaladı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Sendika olarak mobbinge savaş açtık. Mobbingin önüne geçmek ve kurumlarda mobbinge uğrayan kamu görevlilerimize yardımcı olabilmek adına bu protokolü imzaladık” dedi.

Büro Memur-Sen, kamu görevlileri için çalışmalarını tüm hızla sürdürüyor. Büro Memur-Sen, eğitim, danışmanlık ve AR-GE hizmetlerine yönelik MEYAD Başkanı İsmail Akgün ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında Büro Memur-Sen üyelerine mobbing iddiaları hakkında telefon ve e-mail yoluyla destek hizmeti verilecek ve Büro Memur-Sen’in düzenlediği toplantılarda mobbingle ilgili eğitim verilecek.

 Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapılan protokol imza toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba ve Turan Çetinkaya ile MEYAD Genel Başkanı İsmail Akgün katıldı. Protokolü Genel Başkan Vecdi Yanbaz ve İsmail Akgün imzaladı.

Protokolün hayırlı olmasını dileyen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, sendika olarak mobbingle mücadele ettiklerini, bu mücadeleyi daha etkin hale getirmek için MEYAD’ya işbirliği içerisinde olacaklarını söyledi. Yanbaz, “Herkesin de bildiği gibi mobbing bir suçtur. Maalesef günümüzde çok sayıda kamu görevlimiz mobbinge maruz kalıyor. Mobbinge uğrayan kamu görevlilerimiz için hukuk servisimiz her daim hizmet vermektedir. Bununla da yetinmiyoruz. Bakanlıklarda yaptığımız görüşmelerde mobbingin önüne geçilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Sendika olarak mobbinge savaş açtık. Mobbingin son bulması ve kurumlarda mobbinge uğrayan kamu görevlilerimize daha fazla yardımcı olabilmek adına bu protokolü imzaladık. İnşallah güzel çalışmalarla kamu görevlilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Protokolün hayırlı olmasını dileyen MEYAD Genel Başkanı Akgün ise, “Mobbing, işyerlerinde bir veya birden fazla kişi tarafından diğer kişilere yönelik gerçekleştirilen, belirli bir süre sistematik biçimde devam eden, yıldırma, pasifize etme veya işten uzaklaştırmayı amaçlayan, mağdurların kişilik değerlerine, mesleki durumlarına, sosyal ilişkilerine veya sağlıklarına zarar veren kötü niyetli, kasıtlı, olumsuz tutum ve davranışlar bütünüdür. Mobbingin önüne geçmek için Büro Memur-Sen ile yaptığımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum. Bir ve beraber olarak güzel çalışmalara imza atacağız inşallah” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans