DUYURULAR
Büro Memur-Sen, İçişleri Bakanı Ala’ya Talepleri İletti

Büro Memur-Sen, İçişleri Bakanı Ala’ya Talepleri İletti


Büro Memur-Sen, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüştü. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, görüşmede bakanlıktaki kamu görevlilerinin ve Emniyet Genel Müdürlüğündeki sivil memurların sorunlarını Bakan Ala’ya iletti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Secinç’ten oluşan heyet, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile makamında görüştü.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Bakan Efkan Ala’ya görevinin hayırlı olmasını ve yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş görüşmede İçişleri Bakanlığı’ndaki kamu görevlileri ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki sivil memurların sorun ve taleplerinden bahsetti. Sorun ve taleplerle ilgili dosyayı Bakan Efkan Ala’ya veren Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerinin akıllı kimlik kartı ve pasaport işlemleri nedeniyle fazla mesai yapacağını belirtti. Erdoğmuş, bu nedenle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra personeline fazla mesai ücreti verilmesi gerektiğini söyledi. Erdoğmuş, “Hatırlanacağı üzere görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapıldı. Sınavı yüksek puanla kazanarak yedekte bekleyen kamu görevlileri var. Sendika olarak yedekte bekleyen başarılı kamu görevlilerinin atamalarının yapılmasını istiyoruz. İl nüfus ve vatandaşlık müdürleri maalesef 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 1 sayılı cetvelinde yer alıyor. Bu nedenle nüfus il müdürleri, il müdürü vasıflarını tam anlamıyla taşımalarına rağmen cetveldeki yerleri nedeniyle astı olan ilçe nüfus müdürleri ile birlikte sayılmaktadır. İl nüfus müdürleri iki sayılı cetvelde yer almalıdır. Bu şekilde olursa hem maddi hem de manevi bütünlük sağlanmış olur” dedi.

Sözlerine emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki sivil memurların sorun ve talepleriyle devam eden Erdoğmuş, “Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar ile sivil memurların sendikalara üye olabilmelerinin yolu açıldı. Sivil memurların yıllardır birikmiş sorunları var. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde yıllardır görevde yükselme sınavı açılmamış durumda. En kısa sürede sınav açılmalıdır. Bilindiği gibi 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’na göre disiplin kurullarına sendikaların temsilcileri de girebiliyor. Ne yazık ki Emniyette bu konuya dikkat edilmiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ve bağlı müdürlüklerde de disiplin kurullarına sendikaların temsilcileri katılmalıdır” diye konuştu.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Efkan Ala, Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş’un verdiği raporu inceleyen Bakan Ala, sorunlarla ilgili gerekenin yapılacağını söyledi.

Görüşmenin ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Mehmet Akif İnan’ın kitaplarından oluşan seti, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ise çini işlemeli vazoyu İçişleri Bakanı Efkan ala’ya takdim etti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala da, Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş’a plaket verdi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans