DUYURULAR
Büro Memur-Sen Heyeti, Adana’da Kamu Görevlileriyle Bir Araya Geldi

Büro Memur-Sen Heyeti, Adana’da Kamu Görevlileriyle Bir Araya Geldi


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan ve Büro Memur-Sen Adana Şube Başkanı Hacı Ahmet Curabaz, kamu görevlileriyle bir araya gelerek, sorun ve talepleri dinledi.

Çeşitli temaslar gerçekleştirmek üzere Adana’da bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Büro Memur-Sen Adana Şube Başkanı Hacı Ahmet Curabaz ve şube yönetim kurulu üyeleri kamu kurumlarını ziyaret etti. Büro Memur-Sen heyeti, Adana SGK İl Müdürlüğü, TÜİK, adliyeler ve vergi dairelerinde görev yapan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini dinledi. Heyet, kurum yöneticileriyle de görüşerek, kamu görevlilerinin talepleri ve sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Yapılan görüşmelerde kamu görevlilerinin birçoğu Büro Memur-Sen’e üye oldu.

YANBAZ: KURUM İÇİ UZMANLIK SINAVLARI AÇILMALI

Kurum ziyaretlerinin ardından yapılan Büro Memur-Sen Adana İşyeri Temsilcileri toplantısında konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı özel sınavlarının açılması gerektiğini belirterek, “Mali ve özlük haklarda geriye gidişler, ödenmeyen fazla mesai ücretleri, bir türlü açılmayan sınavlar, ödenmeyen ek ödemeler ve daha birçok konu nedeniyle çalışanların motivasyonu zarar görmektedir. Bu konuda gerekli düzenlenmelerin acilen hayat geçirilmesi gerekmektedir” dedi.

Kamu görevlilerinin taleplerini yakından takip ettiklerini belirten Yanbaz, şu şekilde konuştu: “Taşeron işçilerin 2017 yılında kamuya alınabileceği açıklanmıştı. Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesini destekliyoruz. Aynı zamanda 4/C ve 4/B’lilere de kadro verilmelidir. Kamu görevlilerinin talepleri karşılanarak, iş barışı sağlanmalıdır. Büro Memur-Sen olarak gerek yaptığımız görüşmeler ve gerekse katıldığımız platformlarda haklı talebimizin arkasında duruyoruz. Çözüm için girişimlerde bulunuyoruz.”

YILANCI: ÇALIŞANLARIN ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİ

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı, Adalet Bakanlığı ve adliye çalışanlarının, çalışma koşullarının düzeltilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Adliyelerdeki kamu görevlilerimiz ülkemiz ve milletimiz için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Ailesinden ve kendinden fedakarlık göstererek çalışan personelin sorunları çözüme kavuşturulması talepleri karşılanmalıdır” ifadelerini kullandı.

TURHAN: KAMU GÖREVLİLERİ YOĞUN İŞ TEMPOSUNDA ÇALIŞIYOR

Ülkemizin bel kemiği olan kurumların başında gelen SGK’daki kamu görevlilerinin yoğun tempoda çalıştıklarını belirten Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan ise, “Ülkemiz ve milletimiz için gecesini gündüzüne katan kamu görevlilerimizin emekleri görmezden gelinemez. Kurumların tamamında görev yapan kamu görevlileriyle yakından ilgileniyor, taleplerini dinliyoruz. Çözüm noktasın da da sorumluluk alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Sezer ve Büro Memur-Sen Adana İl Başkanı Ahmet Curabaz, Adana İl Emniyet Müdürü Osman Ak'ı da ziyaret ederek, sivil memurların sorun ve talepleri hakkında istişarelerde bulundu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans