DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Havacılık Tazminatının Peşini Bırakmıyor

Büro Memur-Sen, Havacılık Tazminatının Peşini Bırakmıyor


Büro Memur-Sen, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısıyla havacılık tazminatını görüştü. Bakan Yardımcısı, havacılık tazminatının hazırlanan torba kanun tasarısında yer alacağını söyledi.

Büro Memur-Sen havacılık tazminatının peşini bırakmıyor. Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Nihat Tunç ve Mustafa Mengutaycı ile Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Ömür Demirgüneş, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerine havacılık tazminatı ödenmesi konusunda Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci’yle görüştü.

HAVACILIK TAZMİNATI ÖDENMELİ

Görüşmede konuşan Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, 3’üncü dönem toplu sözleşme mutabakata varılarak imza altına alınan havacılık tazminatının Meteoroloji çalışanlarına en kısa zamanda ödenmesi gerektiğini vurguladı. Nihat Tunç, “Eurocontrol, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne havacılığa katkılarından dolayı personel gideri olarak para ödüyor. Devlet Hava Meydanları bu parayı personeline havacılık tazminatı olarak öderken Meteoroloji çalışanlarına havacılık tazminatı ödenmiyor. Sendika olarak bu adaletsizliğin giderilmesi için mücadele veriyoruz. Havacılık tazminatını 3’üncü dönem toplu sözleşme görüşmelerine de taşıdık ve haksızlığın giderilmesini istedik. Verdiğimiz mücadele sonucunda havacılık tazminatının ödenmesiyle ilgili çalışma yapılmasını toplu sözleşmede imza altına aldık. Toplu sözleşme kararı doğrultusunda havacılık tazminatı en kısa sürede Meteoroloji çalışanlarına ödenmelidir” dedi. Tunç, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde bu yıl içerisinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılması gerektiğini de kaydetti.

HAVACILIK TAZMİNATI TORBA KANUN TASARISINDA YER ALACAK

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci, Meteoroloji çalışanlarına havacılık tazminatının kendilerinin de istediklerini belirterek gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Antalya’da yapılan yönetici geliştirme eğitiminde havacılık tazminatının ödenmesi için söz verdiğini hatırlatan Tüfekci, “Havacılık tazminatının Meteoroloji çalışanlarımıza ödenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Havacılık tazminatı hazırlanan torba kanun tasarısı içerisinde yer alacak. Orman kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik içeren kanuna 67’inci madde olarak ekledik. İnşallah güzel gelişmeler olacak” diye konuştu.

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans