DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Havacılık Tazminatını Bakan Eroğlu’yla Görüştü

Büro Memur-Sen, Havacılık Tazminatını Bakan Eroğlu’yla Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’yla yaptığı görüşmede Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerine havacılık tazminatının mutlaka ödenmesi gerektiğini vurguladı. Bakan Eroğlu, konuyu ilgili birimlere taşıyarak takipçisi olacaklarını söyledi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç’un da aralarında yer aldığı heyetle birlikte Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu makamında ziyaret etti. Veysel Eroğlu’nun 64’üncü hükümette yeniden Orman ve Su İşleri Bakanı olmasından ötürü memnuniyet duyduklarını ifade eden Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Eroğlu’na görevinin hayırlı olmasını diledi.

HAVACILIK TAZMİNATI MUTLAKA ÖDENMELİ

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vekili Erdoğmuş da görüşmede, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerinin sorunlarının yer aldığı raporu Bakan Veysel Eroğlu’na verdi. Genel Müdürlükteki kamu görevlilerinin sorunlarından bahseden Mehmet Hadi Erdoğmuş, özellikle havacılık tazminatı üzerinde durdu. Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, Eurocontrol’den personel gideri olarak gelen paranın Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ndeki kamu görevlilerine ödenirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerine ödenmemesinin adaletsizlik olduğunu söyledi. Erdoğmuş, “Meteorolojideki kamu görevlilerine havacılık tazminatının ödenmesi sendika olarak olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. Konuyu toplu sözleşme görüşmelerine de taşıdık. Toplu sözleşmede havacılık tazminatı için önemli bir adım atılmasını sağladık. Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanlarına havacılık tazminatı verilmesi için çalışma yapılmasını mutabakata bağladık. En kısa zamanda Meteorolojideki kamu görevlilerine havacılık tazminatı ödenmelidir. Kamu görevlilerinin mağduriyetine son verilmeli, adaletsizlik ortadan kaldırılmalıdır” dedi.

HAVACILIK TAZMİNATI İLGİLİ BİRİMLERE TAŞINACAK

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerinin havacılık tazminatıyla ilgili yaşadıkları mağduriyeti bildiklerini ve yakından takip ettiklerini belirten Bakan Veysel Eroğlu, mağduriyetin giderilmesi için gerekenin yapılacağını vurguladı. Eroğlu, Meteorolojideki kamu görevlilerinin de en kısa zamanda havacılık tazminatına kavuşması için gerekli çalışmaların yapılarak konuyu ilgili birimlere taşıyacaklarını ve takipçisi olacaklarını duyurdu.

Görüşmeye Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç’un yanı sıra Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Genel Başkan Yardımcıları, Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya ve genel başkan yardımcıları da katıldı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans