DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞINDA YETKİYE KOŞUYOR

BÜRO MEMUR-SEN, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞINDA YETKİYE KOŞUYOR


Büro Memur-Sen, Kocaeli, İstanbul, Edirne ve Tekirdağda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarıyla bir araya genelerek sorunlarını yerinde dinledi. Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan "Hizmet sendikacılığımız sayesinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığında yetkiye koşuyoruz" dedi.

Gümrüklerden sorumlu Genel Başkan Danışmanı ve Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan, Şube Sekreteri Yavuz Korkmaz ve Denetleme Kurulu Üyesi Ramazan Subaşı ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kocaeli, İstanbul, Edirne ve Tekirdağ Bölge Müdürlükleri ile bölge müdürlüklerine bağlı birimleri ziyaret etti. Heyete Kocaelide Fırat Güler, İstanbulda 3 Nolu Şube Başkanı Önder Koç ve İşyeri Temsilcisi Mevlüt Yaman, Edirne'de Cengiz Boran, Cihat Ateş ve Sait Ercan, Tekirdağda Şube Başkanı Celil Tadik ve İşyeri Temsilcisi Yaşar Keçeci eşlik etti. 

Gümrük çalışanlarının sorunlarını yerinde dinleyen heyet, daha sonra kurum yöneticilerini ziyaret ederek sorunları iletti. Sendikal çalışmalar hakkında bilgi veren Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan, sendika olarak her zaman kamu çalışanlarının yanında olduklarını belirtti. Çalışanların sorunlarını yerinde dinlediklerini ve sorunları çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Erhan Özcan, gümrük çalışanlarının sorunlarını düzenledikleri çalıştayda masaya yatırdıklarını hatırlattı. Çalıştay sonrasında hazırlanan sorunlarla ilgili raporun genel yetkili sendika olarak oturacakları toplu sözleşme masasına taşıyacaklarını vurgulayan Özcan, "Sendika olarak kurulduğumuz günden itibaren onlarca kazanıma imza attık. Gümrük ve Ticaret Bakanlığında yetkili sendika olmamamıza rağmen gümrük çalışanlarının sorunlarını biz çözüme kavuşturuyoruz. İnşallah bu yıl bakanlıkta yetkiyi alacağız ve malum sendikanın yıllarca çözemediği sorunları da çözeceğiz. Bu yıl yeniden genel yetkili sendika olacağız ve gümrük çalışanlarının sorunlarını toplu sözleşme masasına taşıyacağız" dedi.

Yapılan görüşmelerden memnun olan gümrük çalışanları, hizmet sendikacılığına destek vermek için Büro Memur-Sene üye oldular. ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans