DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’yle Görüştü

Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’yle Görüştü


Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile yaptığı görüşmede bakanlık çalışanlarının sorunlarını iletti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Kutbettin Aydın, Nihat Tunç ve Sezayi Soysal, Genç Memur-Sen Başkanı Eyüp Beyhan ile Büro Memur-Sen Kocaeli 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler’den oluşan heyet, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent tüfenkci’yi makamında ziyaret etti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bakan Bülent Tüfenkci’ye görevinin hayırlı olmasını diledi. Büro Memur-Sen tarafından hazırlanan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorunlarının ve taleplerinin yer aldığı raporu Bakan Tüfenkçi’ye veren Genel Başkan Ali Yalçın, sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi.

Görüşmede bakanlık çalışanlarının sorunları hakkında geniş bilgi veren Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, özellikle gümrük kapılarında çalışan personelin sorunlarından bahsetti. Sendika olarak geçtiğimiz günlerde Gürbulak ve Kapıköy sınır kapılarında incelemelerde bulunduklarını anlatan Mehmet Hadi Erdoğmuş, sınır kapılarında personel eksikliği, sosyal tesis eksikliği gibi çok sayıda sorun bulunduğunu söyledi. Erdoğmuş, “Yaptığımız incelemelerde gördüğümüz manzaralar karşısında çok üzüldük. Öncelikle personel sayısı yetersiz. Bir personel alanından farklı görevler yapmak zorunda kalıyor. Personelin işe geliş gidişi için servis hizmeti verilmiyor. Bunun nedenle personelin can güvenliği yok. Sosyal tesislerin durumu hiç uygun değil. Lojmanlar çok eski ve yetersiz. Çalışma ortamları ülkemize yakışmıyor. Bunlar gibi çok sayıda sorun var. Raporumuzda yer alan sorunların tamamının çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Bakanlık çalışanlarının sorunlarının yer aldığı raporu inceleyen Bakan Bülent Tüfenkci, sorunların çözüme kavuşturulması için gerekenin yapılacağını söyledi. Tüfenkci, kamu görevlilerinin sorunları ve talepleri için görüşmeye her zaman hazır olduğunu belirtti.

Görüşmenin sonunda Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Bakan Bülent Tüfenkçi’ye Mehmet Akif İnan kitap seti hediye etti. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş ise çini işlemeli ibrik setini Bakan Tüfenkçi’ye hediye ederek görevinin tekrar hayırlı olmasını diledi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans