DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısıyla Görüştü

Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısıyla Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, beraberindeki heyetle birlikte Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci ile görüştü. Genel Başkan Yanbaz, Büro Memur-Sen komisyonu tarafından hazırlanan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin yer aldığı raporu Bakan Yardımcısı Çiftci’ye vererek taleplerin karşılanmasını istedi.

Büro Memur-Sen tarafından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda çalışan kamu görevlilerinin haklarını en iyi konuma getirmek için komisyon oluşturuldu. Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya’nın yaptığı komisyonda Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan, Edirne Şube Başkanı Memet Sait Ercan, İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Serkan Bayer ve Kocaeli 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler yer aldı.

Komisyon ilk toplantısını Büro Memur-Sen genel merkez binasında yaptı. Toplantıda bakanlıktaki kamu görevlilerinin mali ve özlük hakları ile çalışma şartları değerlendirilerek sorun ve talepler rapor haline getirildi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, komisyonun hazırladığı raporu inceleyerek komisyon üyelerinden bilgi aldı.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, yapılan çalışmaların ardından Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya ve komisyon üyeleriyle birlikte Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’yi ziyaret etti. Bakanlıktaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin yer aldığı raporu Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’ye sunan Genel Başkan Yanbaz, “Tüm kurumlarda olduğu gibi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndaki kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerinin yakından takipçisiyiz. Raporda yer alan talepler kamu görevlilerimizin neredeyse tamamını ilgilendiriyor. Taleplerimiz, bakanlığa her hangi bir külfet getirmemektedir. Taleplerimizin karşılanmasıyla kamu görevlilerinin moral ve motivasyonunu arttıracaktır. Bu şekilde hem kamu görevlilerimiz, hem de milletimiz ve ülkemiz kazanacaktır” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftci, Büro Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Raporu inceleyen Bakan Yardımcısı Çiftci, kamu görevlilerinin en iyi şartlarda çalışması için gerekenin yapılacağını söyledi. Çiftci, Büro Memur-Sen komisyonu tarafından hazırlanan raporu yapacakları çalışmalarda dikkate alacaklarının altını çizdi.

Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya ve beraberindeki heyet, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Dairesi Başkanı Asım Kandemir ve Daire Başkanı Seza Deniz’i ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.

BÜRO MEMUR-SEN’İN HAZIRLADIĞI RAPOR İÇİN TIKLAYINIZ

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans