DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısıyla Görüştü

Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısıyla Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, beraberindeki heyetle birlikte görüştüğü Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’ye bakanlıktaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’yle makamında görüştü. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, bakanlıktaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini dosya halinde Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’ye iletti.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KARŞISINDA DİMDİK DURUYORUZ

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında kamudaki görevden almalara değinen Genel Başkan Yanbaz, “Büro Memur Sen olarak, 17/25 Aralık ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ve bugün gelinen noktada da OHAL kapsamındaki duruşumuz nettir. FETÖ/PKK/DAEŞ ve her türlü terör örgütlerinin karşısında aziz milletimizden ve üyelerimizden aldığımız güçle dimdik durmaya devam etmekteyiz ve bundan sonrada etmeye devam edeceğiz. Her zaman milletimizin, ülkemizin, demokrasinin yanındayız. Hain darbe girişimi sonrasında kamuda açığa almalar ve atılmalar oldu. Açığa alınmalar ve görevden atılmalarda dikkatli davranılmalıdır” dedi.

GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELER KENDİ HİZMET BÖLGESİ İÇİNDE YAPILSIN

Son dönemlerde doğu ve güney doğuda bulunan birimlere yapılan ve personelin son derece rahatsız olduğu geçici görevlendirmelerin doğru bir uygulama olmadığını belirten Vecdi Yanbaz, personelin görev yaptığı hizmet bölgesinin dışına yapılan geçici görevlendirmelere son verilmesi, görevlendirmelerin kendi hizmet bölgesi içerisinden yapılması gerektiğini vurguladı.

Bakanlıkta yetkili sendika olarak kurum idare kurulu toplantısına katıldıklarını hatırlatan Yanbaz, toplantıda alının kararlar hakkında yapılan çalışmaların durumuyla ilgili aylık olarak bilgilendirilmek istediklerini söyledi.

TİTİZ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞILIYOR

Görüşmeden memnuniyet duyduğunu ifade eden Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftçi, Yanbaz’ın verdiği dosyayı inceledi. OHAL kapsamında açığa alma ve görevden atma işlemlerinde ince eleyip sık dokuyarak, titiz bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, kimseyi mağdur etmemek için kişilerin tekrar tekrar incelendiğini vurguladı. Geçici görevlendirmelerle ilgili gerekli çalışmanın yapılacağını açıklayan Çiftçi, kurum idari kurul toplantılarında alınan kararlar hakkında yapılan çalışmaların son durumlarının yazılı olarak sendikaya iletilmesi için gerekli talimatı vereceğini söyledi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans