DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN GÜMRÜK ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI RAPOR HALİNDE BAKAN YARDIMCISINA VERDİ

BÜRO MEMUR-SEN GÜMRÜK ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI RAPOR HALİNDE BAKAN YARDIMCISINA VERDİ


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e personelin sorunlarıyla ilgili rapor verdi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Metin’i makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan ziyarette, personelin sorunları üzerinde durdu.
 
Gümrüklerde gÖrev alan muhafaza ve muayene memurlarının personel sayısının azlığı nedeniyle 12-12, 24-24 sistemiyle çatlığını belirten Yusuf Yazgan, mesai saatlerinin bu kadar uzun olması memurlar üzerinde olumsuz etkilere neden olduğunu, mesai saatlerinde düzenlemeye gidilmesi gerektiğini ifade etti. Yazgan, yıllarca kuruma emek veren Özellikle taşra teşkilatında muayene memuru, muhafaza memuru, gümrük memuru ve şef olarak çalışan personelin Gümrük ve Ticaret Denetmenliği kadrosuna sınavla geçebilmesi için gerekli hükümlerin biran Önce düzenlenmesini istedi. 

Kaldırılan yurtiçi geçici gÖrev yolluklarının tekrar Ödenmesini talep eden Yazgan, fazla mesai Ödenmesinie ilişkin olarak kullanılan ek 5000 gÖstergeye gÖre belirlenen ücretlerin gümrük çalışanlarının tamamına Ödenmesi gerektiğini kaydetti. Yazgan, sorun ve taleplerle ilgili konuşmasını şÖyle sürdürdü; “Rotasyon, bÖlge sayıları azaltılarak yapılmalı ve unvan kapsamı daraltılmalı. Silahlı muhafaza sınıfı personelinin emniyet sınıfına dahil edilerek güvenlik tazminatı Ödenmeli. Geçici gÖrevlendirmelerde başbakanlık genelgesine gÖre 2 aylık süre geçirilmemeli. Kara kapıları ve hava limanlarında 24 saat gÖrev yapan personelin çalışma saatleri 8/24 ya da 12/36 olarak düzenlemeli”

Yazgan, konuşmasının ardından personelin Özlük ve mali haklarıyla ilgili hazırlanan ‘Talep Planı Taslağı’ ve ‘Personel Sorunları’ başlıklarından oluşan konular hakkındaki geniş kapsamlı raporları Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e verdi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Metin, raporları inceledi. Personelin sorunlarını çÖzmek için ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Fatih Metin, raprolarda yer alan konular hakkında gerekli çalışmaların yapılacağını sÖyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’a ziyarette, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel, Gümrük ve ticaret bakanlığı işyeri temsilcileri Erhan Özcan, Şengül Tanrıviran, Kerem Seven, Temsilci Yardımcıları Aytekin Taştan, Yavuz Korkmaz ve Serdar Yavuz eşlik etti. 

GüMRüK çALIŞANLARININ SORUNLARIYLA İLGİLİ RAPOR İçİN TIKLAYINIZ

 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans