DUYURULAR
Büro Memur-Sen, GİB Başkanıyla Personelin Sorunlarını Görüştü

Büro Memur-Sen, GİB Başkanıyla Personelin Sorunlarını Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ile kurum çalışanlarının sorunları hakkında görüştü.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk ile görüştü. Yapılan görüşmede kurum çalışanlarının sorunları ve talepleri üzerinde duruldu.

PERSONELİN ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİ
Sorunlar hakkında hazırlanan raporu Gelir İdaresi Başkanı Ertürke veren Genel Başkan Yusuf Yazgan, gelir idaresi personelinin ülke ekonomisi için yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi. Gelir İdaresinde iş yükünün fazla oluşu, iş riski ve sorumluluğun fazla olmasına rağmen personelin hak ettiği özlük haklarına ve çalışma koşullarına sahip olmadığını vurgulayan Genel Başkan Yazgan, en kısa zamanda personelin özlük haklarında ve çalışma koşullarında iyileştirme yapılması gerektiğinin altını çizdi. 

FAZLA MESAİ ÜCRETİ ÖDENMELİ
Gelir uzmanlığı özel sınavının açılarak personel arasındaki adaletsizliğin giderilmesini isteyen Yusuf Yazgan, uzman alımının kurum içinden yapılması gerektiğini kaydetti. Kurumdaki iş yoğunluğu nedeniyle personelin fazla mesai yaptığını ancak fazla mesai ücretinin ödenmediğine dikkat çeken Yazgan, fazla mesai yapan tüm personele fazla mesai ücretinin verilmesi gerektiğini belirtti.

Yazgan, talepleri şu şekilde sıraladı:
- Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan personele görevde yükselme sınavının açılması ve bu kadroda çalışanlara ek gösterge verilmeli.
- Başbakanlık çalışanları için uygulanan yer değiştirme yönetmeliğinin Gelir idaresi için de uygulanmalı.
- İstanbul başta olmak üzere tüm büyükşehirlerde görev yapan personele büyükşehir farkı verilmeli.
- Vergi haftasında çalışanlara bir maaş ikramiye verilmeli.
- Tebligatlar, bir havuz oluşturularak memur eliyle yapılıp, bu ödeneğin memurlara geri dönüşümü sağlanmalı.
- İstanbula atanan gelir uzman yardımcılarının görev yeri değişikliğindeki belirsizlik giderilmeli.
- Gelir uzmanlarının kurum içi görev tanımı yapılmalı
- Her ile vergi dairesi başkanlığı kurulmalı

TALEPLER ÜZERİNDE TİTİZLİKLE DURULACAK
Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazganın verdiği raporu inceleyen Gelir İdaresi Başkanı Ertürk, personelin kurum içerisinde mutluluğunu sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Gelir Uzmanlığı özel sınavının açılması için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Adnan Ertürk, fazla mesai yapan personele fazla mesai ücretinin ödenmesinden yana olduklarını söyledi. Personelin özlük ve çalışma koşullarını iyileştirmek için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade eden Ertürk, tüm talepler üzerinde titizlikle durulacağını, personelin lehine olan tüm çalışmaların en kısa sürede hayata geçirileceğini açıkladı. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgana görüşmede Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Sezayi Soysal, Ankara 8 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel, İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı Hatice Kaymakçı ile Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin eşlik etti. Görüşmede Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Necmi Keskinsoy ve İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Grup Başkanı Kadir Çiçek hazır bulundu.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans