DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN GENEL MERKEZİNDEN İSTANBUL ÇIKARMASI

BÜRO MEMUR-SEN GENEL MERKEZİNDEN İSTANBUL ÇIKARMASI


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, İstanbul’daki adliyelerde ziyaretlerde bulundu. Genel Başkan Yusuf Yazgan, “Yaptığımız ziyaretlerle personelin sorunlarını yerinde gÖrüyoruz ve yerinde çÖzüm üretiyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Eğitim Sekreteri İdris Maden ile birlikte İstanbul’daki adliyeleri ziyaret etti. Ziyaretlerin BakırkÖy adliyesi ile başlayan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, BakırkÖy Adliyesi Komisyon Başkanı Orhan GÖdel ile gÖrüştü. Ziyarete Genel Başkan Yusuf Yazgan’ın yanı sıra Genel eğitim sekreteri Maden, İstanbul 4 nolu şube başkanı Elvan Günay ve Şube Sekreteri Abdullah Koyuncu katıldı. Ziyarette, personelin sorunlarıyla ilgili gÖrüş alışverişinde bulunuldu.

Genel Başkan Yazgan daha sonra beraberindeki heyetle birlikte, BakırkÖy Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu ve Gaziosmanpaşa Adliyesi Başsavcısı Hüseyin Fidanboy’u ziyaret etti.

ZİYARETLER SONRASI TOPLANTI
Ziyaretlerin ardından Büro Memur-Sen Genel Başkanı, şube yÖnetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileriyle Büyükşehir Belediye Florya Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıda bir araya geldi. Adliye personelinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan, adaletin en hızlı bir şekilde ve eşit dağıtılması için adliye personelinin yoğun bir şekilde çalıştığını bunun için personelin mali, sosyal ve Özlük hakları biran Önce iyileştirilmesi gerektiğini sÖyledi. Adliyelerdeki mübaşirlerin yaptığı iş ve işlemler olarak genel idari hizmetler sınıfına giren unvanlardan hiçbir farkı bulunmadığına dikkat çeken Yazgan, mübaşirler biran Önce genel idari hizmetler sınıfına alınması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında adliyelerde yapılan ziyaretlere değinen Yazgan, “Büro Memur-Sen olarak kamu çalışanlarının sorunlarını çÖzmek için aralıksız çalışıyoruz ve başarılı oluyoruz. Sorunların yerinde tespiti çok Önemli. Bunun için İstanbul’daki adliyelerde ziyaretlerde bulunarak yetkili mercilerle sorunlar ve çÖzüm yolları üzerinde gÖrüş alışverişinde bulunduk. Yaptığımız ziyaret ve çalışmaların en kısa zamanda sonuçlarını olumlu olarak alacağız” dedi.

İSTANBUL’A 3’üNCü ADLİYE ŞUBESİ
Kamu çalışanlarının tercihi olan ve sürekli büyüyen Büro Memur-Sen, İstanbul’a 3’üncü adliye şubesini kurdu. Şube kurulur kurulmaz çalışmalara başladı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Sabri Bayındır ve İstanbul Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Turan çolakkadı’yı ziyaret etti. Genel Başkan Yazgan’a ziyaretlerde Genel Eğitim Sekreteri İdris Maden ve Şube Başkanı Murat Cantürk eşlik etti. 

Ziyaretlerde İstanbul adliyesi personelinin sorunlarını gündeme getiren Yusuf Yazgan, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına, mübaşirlik vasıflarını taşıyan personelin ise mübaşirliğe geçirilmesi gerektiğini sÖyledi. Kâtiplere nÖbetlerin adil dağıtılması gerektiğini belirten Yazgan, personelin ulaşım, yemekhane, bina ve lojman sorunlarının ise biran Önce çÖzülmesini istedi. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans