DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI YAZGAN, BAYBURT’U ZİYARET ETTİ

BÜRO MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI YAZGAN, BAYBURT’U ZİYARET ETTİ


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Van’ın ardından ziyaret ettiği Bayburt’ta dünya ve Türkiye gündemine ilişkin Önemli açıklamalarda bulundu. 

Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Van’ın ardından ziyaret ettiği Bayburt’ta dünya ve Türkiye gündemine ilişkin Önemli açıklamalarda bulundu. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Van depreminin ardından incelemelerde bulunmak üzere Van’a gitti.  Genel Başkan Yusuf Yazgan beraberindeki Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan ile birlikte incelemelerin ardından Bayburt’a geçti. Büro Memur-Sen Genel Başkanını, Memur-Sen binasında Memur-sen ve Eğitim Bir-Sen Bayburt Başkanı Fikret Özbey, Büro Memur- Sen Bayburt Temsilcisi Hamdi Okur, birçok sendika temsilcisi ve Büro Memur-Sen üyeleri karşıladı.
 
VAN’DAKİ VATANDAŞALARIMIZ ZOR ŞARTLARDA YAŞIYOR
Burada konuşma yapan Yusuf Yazgan, Van’da yaptığı incelemelere değindi. Depremin ardından Van’da yaşanan durumu vahim olarak niteleyen Yazgan, “Zor şartlar altında halkımız mücadele ediyor. Şimdi de kar ile mücadele başladı. Allah Van’daki vatandaşlarımızın yardımcısı olsun. çadır ihtiyacı hat safhada. Devletimiz çadır ihtiyacını büyük Ölçüde karşılasa da yağmalama var.  Devletimiz artık koordineli çalışmalar başlatmış durumda. Nüfusa kayıtlı sisteme gÖre, çadır verilecek aileler tespit edilip, ihtiyaç sahipleri belirleniyor. Evi yıkılan, hasar gÖrenlerin yanı sıra depremin korkusunu üzerinden atamamış vatandaşlarımız da korkudan evlerine girememekte. Kış mevsiminin geldiğini gÖz Önüne alırsak, barınma sorununun çadırlarla çÖzülemeyeceği de ortadadır. Kalıcı konutlar yapılana kadar, acilen prefabrik ev ve konteynırlara ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

DEPREMZEDELER İçİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIK
Van ve Ercişte meydana gelen depremden zarar gÖren vatandaşlar için Van için yardım zamanı sloganıyla yardım kampanyası düzenlediklerini hatırlatan Genel Başkan Yazgan, “Şimdiye kadar dünya mazlumlarının yanında olmayı ilke edinen ve bunun Örneğini her zaman gÖsteren Memur-Sen, bugün de üzerini düşeni yapacaktır. Depremin oluşturduğu acıları dindirmek, yaraları sarmak için bir yardım kampanyası düzenliyoruz. Bu kampanyayı konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel merkezlerinden toplanan 415 bin TL ile başlatıyoruz. Memur-Sen ailesinin tüm mensuplarını bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

TüRKİYE GURUR TABLOSU ORTAYA KOYMAKTA
Konuşmasında küresel ekonomik krize dikkati çeken Yusuf Yazgan, dünya ekonomisinin büyük bir krizlerle karşı karşıya olduğunu vurguladı. Küresel krize rağmen Türkiye ekonomisinin emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Yazgan, “Bakın Yunanistan iflas bayrağını çekmiş durumda. Bu gün memurlarının maaşını Ödeyemeyen, vatandaşlarını ağır vergilerle ezen bir Yunanistan var. Amerika’da da kriz çanları çalmaya başladı. Dünya’da kriz sÖylentileri varken ülkemiz büyümeye devam ediyor. ülkemiz, dünyanın kÖhneleşmiş yapısında ekonomisiyle, istikrarıyla, komşularına ve dünya ülkelerine yaptığı yardımlarla, verdiği destekle bir gurur tablosu ortaya koymakta” şeklinde konuştu. 

HEDEFİMİZ TüRKİYE GENELİ YETKİLİ SENDİKA OLMAK
Büro Memur-Sen hakkında üyelere açıklamalarda bulunan Yazgan, sÖzlerini şÖyle sürdürdü: “12 Eylül referandumunda ‘Yetmez ama evet’ dedik. Referandumla birlikte toplu gÖrüşme tarihe karışırken, toplu sÖzleşmeyi elde etti. Bu, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak kamu çalışanları için elde ettiğimiz en büyük kazanımlardan bir tanesi. Yeni anayasanın olmazsa olmaz maddelerinden bir tanesi kamu çalışanlarına siyaset yapma ve grev hakkının verilmesidir. Yaptığımız girişimler sayesinde bu maddenin de anayasaya ekleneceğine inanıyoruz. Elde ettiğimiz kazanımlar sayesinde kamu çalışanları artık tercihini bizden yana yapıyor. Her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. Bu büyümeye paralel olarak hedefimiz en az 50 bin üye ile Türkiye geneli yetkili sendika olmak. Büro Memur-Sen bayrağını zirveye dikeceğiz”

Yazgan’ın konuşmasının ardından sÖz alan Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri İnan, toplu sÖzleşme sürecinden bahsetti. Memur-Sen’in başlatmış olduğu yoğun kampanyayla toplu sÖzleşme hakkının elde edildiğini vurgulayan Sait İnan, “Yalnız ikinci mevzuat gÖrüşmeleri gecikti. Kurumlarda yetkili ve yetkisiz temsilciler hakkında muallâklar vardı. Artık yetkili ve yetkili olmayan diye iki sendika olacak. Bizim arzumuz yetkili bir sendikanın sÖz sahibi olmasıdır. Diğer bir nokta ise kamu gÖrevlisi tanımında değişiklik. İşçi dışında tüm kamu gÖrevlileri sendikacı olabilecek. Yüz ve daha fazla kamu gÖrevlisini çalıştığı işyerlerin amirleri üye olamıyordu. Bu sınır kalktı” dedi.

Açıklamaların ardından Yazgan ve İnan’a, Bayburt hatırası olan ağaçtan oyma saat hediye edildi. 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans