DUYURULAR
Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Niğde ve Mersin’de

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Niğde ve Mersin’de


Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Nihat Tunç, Niğde ve Mersin’deki kamu görevlilerini çalıştıkları birimlerde ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi. Genel Başkan yardımcıları, sorunların çözümü için gerekenin yapılacağını söyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Nihat Tunç, kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinlemek için Niğde’deki kurumları ziyaret etti. Niğde şube yönetim kurulu üyelerinin eşlik ettiğini Genel Başkan Yardımcıları Yanbaz ve Tunç, kurumları teker teker gezerek kamu görevlileriyle buluştu. Kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Genel Başkan Yardımcıları, sorunların çözümü için sendika olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını, bundan sonra da kamu görevlilerinin en iyi haklara sahip olması için mücadeleye devam edeceklerini söyledi. Yanbaz ve Tunç, kamu görevlilerinin ardından kurum yöneticilerini ziyaret ederek not aldıkları sorunları ve talepleri iletti. Genel Başkan yardımcıları, kurum yöneticilerinden sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi.

Genel Başkan Yardımcıları Yanbaz ve Tunç, Niğde’deki çalışmaların ardından Mersin’e geçti. Vecdi Yanbaz ve Nihat Tunç, Mersin Şube Başkanı Ahmet Kızıl ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Mersin Gümrük Bölge Müdürlüğü, SGK Mersin İl Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü başta olmak üzere kurumları ziyaret etti. Kurum ziyaretlerinde kamu görevlileriyle ve kurum yöneticileriyle bir araya gelen Genel Başkan Yardımcıları, sendika olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Yapılan ziyaretlerde çok sayıda kamu görevlisi Büro Memur-Sen’e üye oldu.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları, kurum ziyaretlerinin ardından Tarsus’a geçti. Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz, Nihat Tunç ve Mustafa Mengutaycı, Tansus’ta 5’inci geleneksel kır kahvaltısına katıldı. Kahvaltıya genel başkan yardımcılarının yanı sıra Mersin Şube Başkanı Ahmet Kızıl, Memur-Sen Tarsus Başkanı Hüsamettin Aktaş, kurum müdürleri ile çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Burada konuşan Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz sendika olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Sendika olarak ülkenin dört bir yanındaki kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinlediklerini ve sorunlara çözüm üretmeye çalıştıklarını belirten Vecdi Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak her zaman kamu görevlilerimizin yanındayız ve onların hakları için mücadele ediyoruz. Sendika olarak ana ilkemiz ve amacımız kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olmasıdır. Bunun için ülkemizin dört bir yanını karış karış geziyor, kamu görevlilerimizin sorunlarını yerinde dinliyoruz. Sorunların bazılarını yerinde, bazılarını ise Ankara’da yaptığımız görüşmelerde çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Niğde ve Mersin’deki kamu görevlilerimizin de sorunlarını yerinde dinledik ve sorunları not aldık. İnşallah bu sorunları çözüme kavuşturmak için gerekeni yapacağız. Bilinmelidir ki, Büro Memur-Sen kamu görevlilerinin sesi ve temsilcisidir. Büro Memur-Sen kazanımların adresidir” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç ise, toplu sözleşme kazanımlarından bahsetti. Toplu sözleşmede Memur-Sen olarak 213 kazanıma imza attıklarını belirten Nihat Tunç, “213 kazanımla en başarılı toplu sözleşmeye imza attık. Bu kazanımların büyük bir bölümü hizmet kolumuzdaki kurumlarda görev yapan kamu görevlilerimizi ilgilendiriyor. 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi, havacılık tazminatının ödenmesi gibi önemli konularda önemli yol kat ettik. Sendika olarak hiçbir zaman elde ettiğimiz kazanımlarla yetinmedik, yetinmeyeceğiz. SGK’da çalışanlara uzmanlık kadrosu verilmesi için bakanlık ve kurum nezdinde girişimlerimiz sürüyor. Bu konuda sendikamız sayesinde güzel gelişmeler olacak. İşkur’da iş ve meslek danışmanı sertifikası bulunanların iş ve meslek danışmanlığı kadrosuna atanmaları için görüşmelerimiz devam ediyor. Başta SGK’da görev yapan 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi için mücadele ediyoruz. İnşallah bu konularda Büro Memur-Sen aracılığıyla çözüme kavuşacak. Kısacası, tüm sorunlar çözüme kavuşturuluncaya, tüm taleplerimiz karşılanıncaya kadar durmadan, yorulmadan, bıkmadan mücadeleye devam edeceğiz ” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans