DUYURULAR
Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Diyarbakır’da

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Diyarbakır’da


Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Mustafa Mengutaycı, Diyarbakır’daki kamu görevlileriyle yaptıkları görüşmelerde not aldıkları sorun ve talepleri Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’a iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Mustafa Mengutaycı, terör olaylarıyla gündemden düşmeyen Diyarbakır’da kamu görevlileriyle buluştu. Genel Başkan Yardımları Yanbaz ve Mengutaycı, Diyarbakır Şube Başkanı Necmettin Alaş ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte defterdarlık ve adliye başta olmak üzere ildeki kurumları ziyaret etti. Kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinleyen Yanbaz ve Mengutaycı, sorunları ve talepleri not aldı.

SINAVLARIN AÇILMASI İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz, defterdarlık ziyaretinde yaptığı konuşmada gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması için sendika olarak gerekli mücadeleyi verdiklerini söyledi. Yanbaz, “Maliye Bakanlığı’nda, illerimizdeki defterdarlık ve vergi dairelerinde iş yoğunluğu ve iş riski oldukça fazla. Ülkemizin dört bir yanındaki maliye çalışanları, maalesef hak ettiği konumda değil. Ülkemiz için çalışan, milyarlarca vergiyi tahsil eden maliye çalışanlarımız emeklerinin karşılığını alamıyor. Sendika olarak Maliye Bakanlığı’ndaki kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarında iyileştirilmesi için sendika olarak mücadele ediyoruz. Kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı özel sınavlarının yeniden açılması gerektiğini her platformda gündeme getiriyoruz. Bu konuyu Maliye Bakanı Naci Ağbal başta olmak üzere tüm yetkililere ilettik. Ülke genelinde bu sınavların açılmasını bekleyen yaklaşık 4 bin 500 kamu görevlisi var. İnşallah verdiğimiz mücadele ile sınavların açılmasını sağlayacağız” dedi.

MÜBAŞİRLER VE ZABIT KATİPLERİNİN HAKLARININ SAVUNUCUSUYUZ

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengutaycı ise adliye ziyareti sırasında konuştu. Mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi ve zabıt katiplerinin derecelerinin yükseltilmesi üzerinde duran Mustafa Mengutaycı, “Mübaşirler, her ne kadar 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası’nın 36. maddesinde yardımcı hizmetler sınıfı içerisinde değerlendirilse de yaptıkları görevler nedeniyle genel idari hizmetler sınıfına girmektedir. Yaptığı görevler nedeniyle mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfındaki diğer unvanlardan bir farklılığı bulunmamaktadır. Mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfında yer almaması anayasal eşitlik, liyakat ve kariyer ilkelerine aykırıdır. Bunun için adliyelerdeki mübaşirler, askeri yargıdaki gibi genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Zabıt katiplerinin derecelerinin yükseltilmesini ise toplu sözleşmede karar altına aldık. Bu konuda önümüzdeki günlerde gerekli çalışmalar yapılacak. Sendika olarak bu çalışmaların en kısa sürede sonuca bağlanması ve zabıt katiplerimizin derecelerinin yükseltilmesi için gerekeni yapıyoruz. Bilinmelidir ki, genel yetkili sendika Büro Memur-Sen olarak mübaşirlerin ve zabıt katiplerinin haklarının savunucusuyuz ve savunmaya her platformda devam edeceğiz” diye konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcılarının kurum ziyaretleri sırasında çok sayıda kamu görevlisi sendikaya üye olarak Büro Memur-Sen çatısı altına girdi.

DİYARBAKIR VALİSİ AKSOY’A ZİYARET

Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Mustafa Mengutaycı, Diyarbakır Şube Başkanı Necmettin Alaş ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kamu görevlileriyle yaptıkları görüşmelerin ardından Diyarbakır Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Yanbaz, kurum ziyaretlerinde not aldıkları ildeki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Vali Asoy’a iletti. 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Diyarbakır Valisi Aksoy, sorunların çözüme kavuşturulması, taleplerin karşılanması için gerekenin yapılacağını söyledi.

Genel Başkan Yardımcıları Yanbaz ve Mengutaycı, beraberindeki heyetle birlikte Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal ve Diyarbakır Defterdarı Hasan Koca’yı da ziyaret ederek  kamu görevlilerinin sorunları ve talepleri hakkında görüştü.

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans