DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’a Talepleri İletti

Büro Memur-Sen, Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’a Talepleri İletti


Büro Memur-Sen, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile görüştü. Görüşmede bakanlıkta çalışan kamu görevlilerinin sorun ve talepleri üzerinde duruldu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kutbettin Aydın, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, Engelli Memur-Sen Genel Başkanı Elvan Uğurlu ile Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan’dan oluşan heyet, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile görüştü. Görüşmede Bakanlık Müsteşarı Faruk Özçelik de hazır bulundu.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Gençlik ve Spor Bakanlığına yeniden atanan Akif Çağatay Kılıç’a görevinin hayırlı olmasını diledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, bakanlıktaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinden bahsederek sorunların çözüme kavuşturulmasını istedi.  Gençlik ve Spor Hizmetleri uygulamasında görevlendirileceklere ödenecek ücretlerle ilgili esas ve usullerde belirtilen gösterge rakamlarının günümüz koşullarına uygun hale getirilmesi gerektiğini belirten Mehmet Hadi Erdoğmuş, il içi müsabakalarda görev alan antrenörlerin harcırahlarının arttırılmasını talep etti.

Erdoğmuş, sorun ve taleplerle ilgili konuşmasında “Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlükleri ve aynı düzeydeki görevlere atama yapılırken şartları tutan bakanlık çalışanlarına öncelik tanınmalıdır. Yaklaşık 7 yıldır açılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının en kısa zamanda yapılması için gerekli çalışmalar tamamlanmalıdır. TSK’da uzman erbaş kadrosundan bakanlığa geçen personel yardımcı hizmetler sınıfından genel idari hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Bu konuda devlet personel başkanlığının uygun görüşü bulunmaktadır. Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan personelin çocukları Kredili Yurtlar Kurumu’ndan faydalandırılmalıdır” dedi.

Spor Genel Müdürlüğü’nde görev yapan sözleşmeli spor uzmanları ve antrenörlerin kadroya alındığını hatırlatan Erdoğmuş, “Sözleşmelilerin kadroya alınmasıyla ilgili kanunun üzerinden yaklaşık iki yıl geçmesine rağmen spor uzmanları ve antrenörlerin mazeret ve eş durumundan tayinleri yapılmadı. Bu konudaki mağduriyet en kısa zamanda giderilmelidir” diye konuştu,

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Bakanlık olarak kamu görevlilerinin en iyi haklara sahip olarak çalışmasını arzuladıklarını belirten Bakan Kılıç, bu konuda elerinden geleni yaptıklarını söyledi. Kılıç, Büro Memur-Sen’in ilettiği sorun ve taleplerin üzerinden önemle durulacağın, sorunların çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Memur-Sen heyeti, Bakan Kılıç’ın ardından Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’la görüşerek görevinin hayırlı olmasını diledi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans