DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Geçlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarına Personelin Sorunlarını İletti

Büro Memur-Sen, Geçlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarına Personelin Sorunlarını İletti


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik ile yaptığı görüşmede bakanlık çalışanlarının sorunlarını iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, beraberindeki Genel Başkan Yardımcısı Kutbettin Aydın ve Ankara 9 Nolu Şube Başkanı Tolga Aydınla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik ile görüştü. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykanın da hazır bulunduğu görüşmede Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, bakanlık çalışanlarının sorunlarını Müsteşar Faruk Özçelike iletti.

Bakanlıkta yaklaşık 7 yıldır görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılmadığına dikkat çeken Genel Başkan Yusuf Yazgan, ülkenin dört bir tarafında görev yapan bakanlık çalışanlarının beklediği sınavın en kısa zamanda açılması gerektiğini söyledi. İlçe müdürlüklerine yapılan atamalarda bakanlık çalışanlarına öncelik verilmesi gerektiğini vurgulayan Yusuf Yazgan, "Aksi halde bakanlık çalışanlarının moral ve motivasyonu bozulur. Buda bakanlığa zarar verir" dedi.

Eş durumundan atanamayan personelin olduğunu kaydeden Yazgan, aile bütünlüğünün bozulmaması için atamaların yapılmasını istedi. Yazgan, taleplerle ilgili açıklamasına şu şekilde devam etti: "Hafta sonları müsabakalara görevli olarak katılan bakanlık çalışanlarına sadece 16 lira ücret ödeniyor. Bu ücret yol ve yemek parasına dahi yetmemektedir. Biran önce bu ücret arttırılmalıdır. Uzman çavuşluktan kuruma geçerek bekçi ve bakıcı kadrosunda bulunan çalışanlara memur kadrosu verilmesi gerekir"

Görüşmeden memnun olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılması için çalışmanın sürdüğünü belitti. İlçe müdürlüklerine yapılan atamalarda ehliyete ve liyakata dikkat ettiklerini açıklayan Müsteşar Faruk Özçelik, kurum içerisinden atama yapılmasına önem vereceklerini kaydetti. Aile bütünlüğün bozulmaması taraftarı olduklarını aktaran Müsteşar Özçelik, eş durumundan atama bekleyen personelin durumlarının incelerek atamaların yapılması için gerekenin yapılacağını duyurdu. Özçelik, uzman çavuşluktan kuruma geçen, bekçi ve bakıcı kadrosunda bulunan çalışanların memur kadrosuna geçirilmesi için ise Devlet Personel Başkanlığından görüş alacaklarını söyledi. 
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans