DUYURULAR
Büro Memur-Sen Gaziantep İl Divan Toplantısı Yapıldı

Büro Memur-Sen Gaziantep İl Divan Toplantısı Yapıldı


Büro Memur-Sen Gaziantep il divan toplantısı yüksek katılımla yapıldı. Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı, “Büro Memur-Sen kazanımların adresi, kamu görevlilerinin sesidir” dedi.

Büro Memur-Sen Gaziantep il divan toplantısı yapıldı. Şirehanı Otel’de yapılan toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Mengütaycı ve Sezayi Soysal, Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Şanlıurfa Şube Başkanı Fethi Akbulut, Osmaniye Şube Başkanı Ebubekir Yılmaz, şubelerin yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı. İl divan toplantısında teşkilatlanma çalışmaları ve kamu görevlilerinin sorunları masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı, Büro Memur-Sen’in ilkeli ve etkili sendikacılık yaptığını söyledi. Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin hakları için aralıksız mücadele verdiğini belirten Mustafa Mengütaycı, bu mücadelenin kazınma dönüştüğünü kaydetti. Toplu sözleşmeye değinen Mengütaycı, genel yetkili sendika olarak katıldıkları toplu sözleşmeden kamu görevlilerinin tamamını ilgilendiren önemli kazanımlar elde ettiklerini vurguladı. Etkili yürütülen çalışmalarla toplam 213 kazanım elde ettiklerini anlatan Mengütaycı, bu kazanımların 23’ünün Büro, Bankacılık ve Sigortacılık hizmet koluyla ilgili olduğunu bildirdi. Mengütaycı, “Memur maaşlarına 2016’da % 11.13, 2017’de % 7.12, toplamda % 19.2 zam aldık. 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlara 1 derece verilmesini sağladık. 4/C’li personelin kadroya geçiş yolu açtık ve ücretlerine 150 lira ek ödeme artışı sağladık. Dışişleri Bakanlığı’ndaki yurtdışı sözleşmeli personeline, 1978 yılından beri değişmeyen sözleşmelerini değiştirerek aile yardımını aldık. Meteoroloji çalışanlarına havacılık tazminatının verilmesinin yolunu açtık. Sivil memurların hukuki durumuyla ilgili çalışma yapılması karara bağladık. Denetmenlerin, araştırmacıların, mübaşirlerin, uzmanların hizmet tazminatlarında artış sağlayarak genel zamma ek olarak maaşlarında artış sağladık. Bunlar gibi çok sayıda kazanım elde ettik. Kamu görevlilerimizin bizlere vereceği destekle, teşkilatlarımızın başarılı çalışmalara kazanım elde etmeye devam edeceğiz. Büro Memur-Sen kazanımların adresi, kamu görevlilerinin sesidir” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Sezayi Soysal da yaptığı konuşmada, Büro Memur-Sen’in güçlü teşkilatlarıyla Türkiye’nin dört bir yanında kamu görevlilerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalıştığını belirtti. Büro Memur-Sen’in kuruş değil duruş sendikacılığı yaptığını kaydeden Sezayi Soysal, “Bizler üyelerimizi düşünüyor ve üyelerimizle düşünüyoruz. Kamu görevlilerimizin sorunlarını yerinde dinliyor ve yerinde çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Bunun için ülkemizin dört bir yanında şubelerimizle başarılı sendikacılık yapıyoruz. Bunun için güçlü ve yetkili sendikayız” diye konuştu.

Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan ise, ildeki yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Şube olarak tüm kurumlardaki kamu görevlilerinin sorunlarını yakından takip ettiklerini belirten Hanifi Borazan, çalışmaya durmadan devam edeceklerini vurguladı. Üye sayılarının sürekli artmaya devam ettiğini kaydeden Borazan, Memur-Sen’in 1 milyon üye hedefine daha fazla üye yaparak destek vereceklerini vurguladı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans