DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, FAZLA MESAİ ÜCRETLERİNİN YENİDEN ÖDENMESİNİ SAĞLAYACAKTIR

BÜRO MEMUR-SEN, FAZLA MESAİ ÜCRETLERİNİN YENİDEN ÖDENMESİNİ SAĞLAYACAKTIR


Büro Memur-Sen Ankara 8 Nolu Şubenin genel kurulunda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Fazla mesai ücretlerinin ödenmesini KPDKya taşıdık. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı fazla mesai ücretlerinin ödeneceğini söyledi. Sendikamız Büro Memur-Sen fazla mesai ücretlerinin yeniden ödenmesini sağlayacaktır" dedi.

Büro Memur-Sen Ankara 8 nolu Şube, Muğla ve Tokat şubelerinin genel kurulları yapıldı. Genel kurullara Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, genel merkez yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Ankara 8 Nolu Şubenin genel kurulunda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan, kamu çalışanlarının hakları için mücadeleye devam ettiklerini söyledi. Büro Memur-Senin sayısız kazanımın altında imzası bulunduğunu belirten Genel Başkan Yazgan, bundan sonrada kazanımlara devam edeceklerini kaydetti.

SENDİKAMIZ FAZLA MESAİ ÜCRETLERİNİN ÖDENMESİNİ SAĞLAYACAKTIR
Kamu çalışanlarının fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle mağdur olduğunu vurgulayan Yusuf Yazgan, bu sorunu geçtiğimiz hafta yapılan kamu personeli danışma kurulu (KPDK) toplantısına taşıdıklarını bildirdi. Yazgan, "666 Sayılı KHKnın yanlışlığını her fırsatta gündeme getiriyoruz. Geçtiğimiz hafta yapılan KPDK toplantısında KHKnın yanlışlığının altını çizdik. Çünkü çoğu kurumda fazla mesai yapılıyor ancak ücreti ödenmiyor. Bu adaletsizlik biran önce giderilmelidir. Yaptığımız açıklamaların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Fazla mesai yapılıyorsa ücreti de ödenecek dedi. Bu konuda bizim detaylı bir çalışma yapmamız istendi. Şu ana kadar bu konuda çok sayıda çalışma yaptık. Yaptığımız çalışmaları revize ederek ilgili bakanlıklara göndereceğiz. Sendikamız Büro Memur-Sen fazla mesai ücretlerinin yeniden ödenmesini sağlayacaktır" diye konuştu. 

HEDEF 100 BİN ÜYE
Büro Memur-Sen olarak ülke genelinde teşkilatlanmaya devam ettiklerini aktaran Yazgan, "Ülkemizin dört bir yanında sendikamızın bayrağı dalgalanıyor. Şubeleşmeye önem veriyoruz çünkü demokrasiden yanayız. En son şubemizi Şırnakta kurduk. Sendikamızın Şırnakta şube kurması bizim büyüdüğümüzün ve güçlendiğimizin göstergesidir. Şu anda 52 bin üyeye ulaşmış durumundayız. Hedeflerimizi her zaman yüksek tuttuk. Hedefimiz 100 bin üyeye ulaşmaktır. İnşallah bu hedefi yakalayacağız. Çünkü başarılı bir şekilde çalışan teşkilatımız bunu başaracaktır" dedi.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans