DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN ERZİNCAN ŞUBESİNİN BİRİNCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

BÜRO MEMUR-SEN ERZİNCAN ŞUBESİNİN BİRİNCİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI


Büro Memur-Sen Erzincan Şubesinin birinci olağan genel kurulu yapıldı. Kule Park Sosyal Tesisleri’nde yapılan genel kurula, Büro Memur-Sen Genel Sekreteri Murat Sipahi, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri İdris Maden, Sivas Şube Başkanı Metin Özcan, Bayburt İl Temsilcisi Hamdi Okur, Gümüşhane İl Temsilcisi Eyüp İslamoğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi Temel çiçek, kurum yÖneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.

Divan başkanlığını Memur-Sen İl Temsilcisi Temel çiçekin yaptığı genel kurulda konuşan Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Maden, sendika olarak her zaman kamu çalışanlarının yanında olduklarını sÖyledi. çalışanlar adına birçok kazanım elde ettiklerini belirten İdris Maden, “Kurulduğumuz günden itibaren sadece kamu çalışanlarına hizmet ediyoruz. Bizim kamu çalışanlarının hakkı dışında mücadelemiz yok. Şu ana kadar birçok kazanım elde ettik. Şüphesiz kazanımlarımız kolay olmadı. Her platformda çalışanların sorunlarını gündeme getirdik, basın açıklamaları ve eylemler yaptık. Yetkili sendika olarak bundan sonra kazanımlarımız hızla artacak. Önümüzdeki süreçte oturacağımız toplu sÖzleşme masasında çalışanların hakkını sonuna kadar savunacağız” dedi.

Sendikal çalışmalar hakkında da bilgi veren Maden, “Sendikamızı her sivil toplum Örgütünün hayali olan bir genel merkeze kavuşturduk. Misafirlerimizi ve üyelerimizi modern bir binada ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler yÖnetici olarak gelip geçiciyiz ancak binamız her zaman üyelerimizin kalacak. Şimdi ise şubelerimize araç tahsis ettik. Büro Memur-Sen olarak hem kamu çalışanları için hem de teşkilatımız için çalışıyoruz” diye konuştu.

Yeni kurulan şubelerin sendikanın gücüne güç kattığını belirten Genel Teşkilat Sekreteri Sipahi ise, yeni şubelerin açılmasıyla sendikal büyümeye ivme kazandırıldığını ifade etti. Şu anda 72 şubeye ulaştıklarını kaydeden Sipahi, “Şubeleşme demokratikleşmenin bir gÖstergesidir. Kurduğumuz şubelerle kamu çalışanlara daha hızlı ulaşıyoruz. ülkemizin dÖrt bir yanında sendikamızın bayrağı dalgalanıyor. Sendika olarak ülke sınırlarını da aşarak 17 ülkede temsilcilik kurduk. üyelerimizin bize olan güveni ile büyümeye ve yeni şubeler kurmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Erzincan Şube Başkanı Necdet Yıldırım da yaptığı konuşmada, “Büro Memur-Sen ailesi olarak bu yola çıkarken Erzincan, Gümüşhane, Bayburt illerin birleşmesiyle 22 Nolu şubeye bağlıydık. Bayburt ilimizin destekleriyle Erzincan şubemizi oluşturduk. Bize vermiş olduğunuz desteğe laik olabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen üyelerimize teşekkür ediyorum. Amacımız tek başına şube olmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde Erzincan şubesinin yÖnetimi şu isimlerden oluştu: Necdet Yıldırım, Şükrü Has, Davut Baylan, Oktay İkinci, Hamdi Okur, Habip Yanık, ünsal Akdeniz.


 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans