Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyeleri, Engelliler Haftası için verilen yemekte bir araya geldi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, toplu sÖzleşmenin ardından sosyal faaliyetlere ve araştırmalara daha çok ağırlık vereceklerini sÖyledi. " /> BÜRO MEMUR-SEN, ENGELLİLER HAFTASI NEDENİYLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ | BÜRO MEMUR-SEN BÜRO MEMURLARI SENDİKASI Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyeleri, Engelliler Haftası için verilen yemekte bir araya geldi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, toplu sÖzleşmenin ardından sosyal faaliyetlere ve araştırmalara daha çok ağırlık vereceklerini sÖyledi. "/>
DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, ENGELLİLER HAFTASI NEDENİYLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

BÜRO MEMUR-SEN, ENGELLİLER HAFTASI NEDENİYLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ


ble cellspacing="0" cellpadding="4" width="100%" summary="" border="0"> Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyeleri, Engelliler Haftası için verilen yemekte bir araya geldi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, toplu sÖzleşmenin ardından sosyal faaliyetlere ve araştırmalara daha çok ağırlık vereceklerini sÖyledi.

Büro Memur-Sen Ankara 8 Nolu Şubesi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle yemek düzenledi.  Atatürk Orman çiftliği’nde verilen yemeğe Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Sekreter Uğur ünalan, Genel Mali Sekreter Kadir çiçek, Genel Basın Yayın Sekreteri Abdulvahit Ergün, Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan, Ankara 8 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel ve şube üyeleri katıldı. Yemekte kamuda çalışan engellilerin sorunları ve engellilerin daha iyi şartlarda çalışması için yapılabilecek çalışmalar üzerinde duruldu.

Engelli olmanın bir kusur olarak gÖrülmemesi gerektiğini belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, “Engellilerin sorunları tartışılarak topluma kazandırılması için çalışılmalıdır. Engellilere, acıyarak ya da hüzünlenerek onların sorunlarını çÖzemeyiz. Herkesin olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın da yapabileceği işler vardır. Toplum olarak el birliğiyle engellilerin iş sahibi olmalarına ve daha iyi şartlarda çalışmalarına yardımcı olmak zorundayız.” dedi. Referandumda elde edilen toplu sÖzleşme hakkıyla sosyal faaliyetlere ve araştırmalara daha çok ağırlık vereceklerini kaydeden Yusuf Yazgan, “Toplu sÖzleşme elde edilene kadar enerjimizin büyük bir bÖlümünü teşkilatlanmaya ayırmak zorunda kalıyorduk. Referandumla birlikte toplu sÖzleşme hakkı elde edildi. Toplu sÖzleşmenin ardından enerjimizin büyük bir bÖlümünü sosyal aktivitelere, hukuk mücadelelere araştırma çalışmalarına ayıracağız. Bundan sonra tüm üyelerimizle daha sık buluşacağız” diye konuştu.

ülke nüfusunun yüzde 12’sinin engelli vatandaşların oluşturduğunu ifade eden 8 Nolu Şube Başkanı Yücel ise, toplumun her alanında engellilere saygı gÖstermesi ve onlarında toplumun birer ferdi olarak kabul edilmesi gerektiğini sÖyledi. Her normal insanın engelli adayı olduğu gerçeğinin akıldan çıkarılmaması gerektiğine dikkat çeken İlhami Yücel, “Engelli arkadaşlarımız, çeşitli engellerine rağmen hayat mücadelesi vermekte ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde yer almaktadır. Engellilerin de yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışmak ve gelir elde etmek zorundadır. çünkü çalışmak yaşamı güzelleştirir, insanı mutlu eder. Engellilere bakarak duygulanmak sorunlara çÖzüm getirmez. Engellilere yardımcı olmak adına çalışabilecekleri alanlarda iş vermek gerekir” şeklinde konuştu.   


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans