DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, EKONOMİ BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISINA BAKANLIK PERSONELİNİN TALEPLERİNİ İLETTİ

BÜRO MEMUR-SEN, EKONOMİ BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISINA BAKANLIK PERSONELİNİN TALEPLERİNİ İLETTİ


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel’i ziyaret etti. Bakanlık personelinin taleplerini ileten Yazgan, personelin maddi durumunun iyileştirilmesini istedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette sendika faaliyetleri hakkında bilgi veren Genel Başkan Yusuf Yazgan, kamu personelinin çıkarlarını savunan Büro Memur-Sen’in her geçen gün büyüdüğünü belirterek Önümüzdeki yıl büro hizmet kolunda çalışanların tek temsilcisi haline geleceğini sÖyledi.

PERSONELİN MADDİ DURUMU İYİLEŞTİRİLMELİDİR
Ekonomi Bakanlığı personelinin sorunlarından bahseden Yusuf Yazgan, personelin maddi durumunun iyileştirilmesi gerektiğini kaydetti.  Yazgan, “Personelin motivasyon ve çalışma azminin arttırılması için maddi durumları iyileştirilmelidir. Bunun için ek Ödeme oranları arttırılmalı ve dÖner sermayeden de personele belli bir ücret Ödenmelidir. Ayrıca gÖrevde yükselme sınavının biran Önce yapılmalıdır. Bakanlık personeli adına getirdiğimiz bu taleplerin gerçekleştirilmesini istiyoruz. Bundan sonrada personelin çalışma şartlarını en iyi hale getirmek için sendika olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

MüSTEŞAR YARDIMCISINDAN TALEPLERE OLUMLU CEVAP
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Müsteşar Yardımcısı Şenel, Yazgan’ın taleplerini olumlu karşıladı. İbrahim Şenel, gÖrevde yükselme sınavının açılması için en kısa zamanda çalışma başlatılacağını sÖyledi. Ek Ödemeler adil bir şekilde düzenleneceğini belirten Şenel, dÖner sermayeden personele ücret verilmesi için ise maliye bakanlığı ile gÖrüşüleceğini kaydetti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın yanı sıra ziyarete, Genel Sekreter Uğur ünalan, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel, Ekonomi Bakanlığı işyeri temsilcisi Cengiz Karaca, Hazine Müsteşarlığı işyeri temsilcisi Mehmet Kani Deniz ve Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aliye Burkay katıldı. 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans