DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN EGE BÖLGESİNDEKİ KAMU ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

BÜRO MEMUR-SEN EGE BÖLGESİNDEKİ KAMU ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Ege illerindeki kurumları ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Büro Memur-Sene yoğun katılım oldu. Genel Başkan Yusuf Yazgan, "4/Clilerin kadroya alınması için önemli gelişmeler oluyor. Üyelerimizden aldığımız destekle toplu sözleşme masasından kazanımlarla kalkacağız" dedi.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Sait İnan ve İdris Maden ile birlikte Ege illerindeki kurumları ziyaret ederek çalışanların sorunlarını yerinde dinledi. 

Ziyaretine Manisadan başlayan Genel Başkan Yusuf Yazgan, burada genel merkez yönetim kurulu üyeleri, Manisa Şube Başkanı Murat Özkan ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ve Manisa Adliyesindeki çalışanlarla bir araya geldi. Çalışanların sorunlarını yerinde dinleyen Yusuf Yazgan, sorunları kurum yetkililerine iletti. 

4/CLİLERE KADROYA ALINACAK
TÜİK Manisa Bölge Müdürlüğündeki ziyaret sırasında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı, 4/Clilerin Büro Memur-Senin kazandığı dava sayesinde sendikaya üye olabildiğini hatırlattı. İstanbuldan Ankaraya yaptığı yürüyüş eylemiyle 4/Clilerin kadroya alınmasını istediklerini kaydeden Yusuf Yazgan, eylem sonrasında 4/Clilerin kadroya geçişi için önemli gelişmeler yaşandığını belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelikin sözleşmelilerin kadroya alınması için yapılan çalışmaya 4/Clilerin de dahil edildiğini söylediğini ifade eden Yazgan, "4/Cliler yılın 11 ayın 28 günü kamu adına hizmet üretmektedir. Bunun için yaptığımız her görüşmede 4/Clilerin kadroya alınması gerektiğini vurguluyoruz. Geçtiğimiz ay İstanbuldan Ankaraya yaptığımız yürüyüş eylemimizle 4/Clilere kadro istedik. Geçtiğimiz hafta yapılan kamu personeli danışma kurulu toplantısında da 4/Clilerin kadroya alınması gerektiğini vurguladık. Yaptığımız bu girişimlerin sonucunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sözleşmelilerin kadroya alınmasıyla ilgili yapılan çalışmaya 4/Clilerin de dahil edildiğini duyurdu. Bu çalışmanın takipçisiyiz ve 4/Clilere kadro verilene kadar mücadelemize devam edeceğiz" dedi. 

BÜRO MEMUR-SEN TARİH YAZACAK
Manisanın ardından İzmire geçen Yazgan, burada Maliye ve Adliye şubelerinin il divan toplantılarına katıldı. Toplantıya, şube başkanları, şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda sendika üyesi katıldı. Toplantıda konuşan Yazgan, Büro Memur-Senin engellenemez büyümesinin devam ettiğini vurguladı. Teşkilatın özverili çalışmaları ve kamu çalışanlarının tercihi ile bu yılda yetkili sendika olacaklarının altını çizen Yazgan, "Sendikamız bir çığ gibi büyümeye devam ediyor. Üyelerimizden aldığımız destekle bu yıl da yetkili sendika olacağız ve toplu sözleşme masasına oturacağız. Toplu sözleşme masasında kazanımların nasıl elde edildiğini yıllardır hizmet kolumuzda yetkili olan ancak çalışanlara bir faydası dokunmayan sendikalara göstereceğiz. Çünkü biz çalışanların sorunlarını biliyoruz ve ona göre çalışmalar yapıyoruz. Bilinmelidir ki, Büro Memur-Sen ilk defa oturacağı toplu sözleşme masasında alacağı haklarla, kazanımlarla tarih yazacaktır" diye konuştu. 

BÜRO MEMUR-SENE YOĞUN KATILIM
Genel Başkan Yusuf Yazgan İzmirin ardından Uşak, Aydında kamu çalışanlarıyla buluştu. Yazgan, daha sonra Denizli il divan toplantına katıldı. Yusuf Yazganın ziyaretlerinde çok sayıda kamu çalışanı toplu sözleşme sürecine Büro Memur-Sene üye olarak destek verdi. Büro Memur-Sene yeni katılan üyelere rozetlerini Genel Başkan Yazgan taktı. Verilen desteğe teşekkür eden Yazgan, üyelerin hakkını tolu sözleşme masasında sonuna kadar savunacaklarını söyledi. ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans