DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, EGE BÖLGESİNDE ÇALIŞANLARLA BULUŞTU

BÜRO MEMUR-SEN, EGE BÖLGESİNDE ÇALIŞANLARLA BULUŞTU


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Ege BÖlgesi’ndeki illerde yapılan il divan toplantılarına katıldı. Fazla mesai ücretlerinin kaldırılması hakkında konuşan Yusuf Yazgan, “Anayasaya gÖre angarya yasaktır. Fazla mesai ücreti yoksa fazla çalışmada yoktur. Kimse, memurları fazla mesai ücreti vermeden mesai saatleri dışında çalışmaya zorlayamaz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Ege BÖlgesi’ndeki illerde yapılan il divan toplantılarına katıldı. Fazla mesai ücretlerinin kaldırılması hakkında konuşan Yusuf Yazgan, “Anayasaya gÖre angarya yasaktır. Fazla mesai ücreti yoksa fazla çalışmada yoktur. Kimse, memurları fazla mesai ücreti vermeden mesai saatleri dışında çalışmaya zorlayamaz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan ile birlikte Aydın, Muğla, Uşak ve Manisa’da düzenlenen il divan toplantılarına katıldı. Toplantılara, illerdeki şube başkanları, şube yÖnetim kurulu üyeleri, işyeri temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.

SADECE KAMU çALIŞANININ YANINDAYIZ
Genel Başkan Yusuf Yazgan, sendika olarak kamu çalışanlarının sorunlarını yakından takip ettiklerini sÖyledi. Şu ana kadar kamu çalışanları için birçok kazanıma imza attıklarını belirten Genel Başkan Yazgan, genel yetkili sendika olarak oturacakları toplu sÖzleşme masasında kazanımların daha da artacağını vurguladı. Yazgan, “Kamu çalışanlarının bize verdiği destek ile genel yetkili sendika olduk. Önümüzdeki süreçte kurulacak toplu sÖzleşme masasında hizmet kolumuzdaki çalışanları temsil edeceğiz. Hizmet kolumuzdaki 45 kurum için ayrı ayrı çalışma yapıyoruz, çalışanların sorunlarını rapor haline getiriyoruz. Büro Memur-Sen olarak toplu sÖzleşme masasına yumruğumuzu vuracağız ve kamu çalışanlarını hakkını isteyeceğiz. Masadan birçok kazanımla kalkacağız. Biz ne devlet düşmanıyız ne de devlet sendikasıyız. Biz sadece ve sadece kamu çalışanının yanındayız ve onların temsilcisiyiz” dedi.

FAZLA MESAİ üCRETİ YOKSA FAZLA çALIŞMADA YOK
Konuşmasında 666 sayılı kararname ile kaldırılan fazla mesai ücretlerine değinen Yusuf Yazgan, doğal ihtiyaç olarak kullanılan ürünlere ardı ardına zam gelirken memurların aldığı üç kuruş fazla mesai ücretine gÖz dikilmesinin anlaşılır bir uygulama olmadığını sÖyledi. Alın terinin en kutsal değer olduğunu ifade eden Yazgan, alın terinin karşılığını vermemenin haksızlıkların en büyüğü olduğunun altını çizdi. Yazgan, “Fazla mesaiye kalan memurlara fazla mesai ücreti verilmemesi bürokrasinin ve siyasetin memurlara yÖnelik haksız uygulamalarının somut gÖstergesidir. Anayasaya gÖre angarya yasaktır. Fazla mesai ücreti yoksa fazla çalışmada yoktur. Kimse, memurları fazla mesai ücreti vermeden mesai saatleri dışında çalışmaya zorlayamaz. Büro Memur-Sen olarak bu haksız uygulamayı, bürokrasinin ve siyasetin haksız yaklaşımını ortadan kaldırmak için eylem dahil olmak üzere her türlü mücadeleyi vereceğiz. Fazla mesai ücreti verilmemesine rağmen bürokrasi ve siyaset kurumu bize çalışmayı dayatırsa hukuksal yollara başvuracağız. Fazla mesai yaptıran ancak fazla mesai ücreti vermeyenleri yargıda mahkum ettireceğiz” diye konuştu.

İZMİR’E İKİ YENİ ŞUBE
Büro Memur-Sen Genel Başkanı İzmir’e iki yeni şube daha kurmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Kamu çalışanlarının sorunlarının çÖzümünde şubelerin etkin rol oynadığını kaydeden Yazgan, “çalışanların sorunları şubelerimizde çÖzülmeye çalışılıyor. çÖzülemeyen sorunlar genel merkezimize bildiriliyor ve sorunları Ankara’da çÖzmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sorunların daha etkin bir şekilde çÖzüme kavuşturulması için şube sayımızı arttırıyoruz. İzmir’de, kurduğumuz iki yeni şubeyle birlikte üç şubemiz oldu. Türkiye genelinde ise 74 şubeye ulaştık. Şubeleşme diğer yandan ise bizim demokratikleşme adına attığımız en Önemli adımlardan biridir” şeklinde konuştu. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans