DUYURULAR
Büro Memur-Sen, Edirne’de İl Divan Toplantısına Katıldı

Büro Memur-Sen, Edirne’de İl Divan Toplantısına Katıldı


Genel Başkanımız Metin Yılancı, Edirne Şubemizin yapmış olduğu Genişletilmiş İl Divan Toplantısına katılarak sendikal haklar ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genişletilmiş İl Divan Toplantısına Genel Başkanımız Metin Yılancı’nın yanı sıra Memur-Sen İl Başkanımız Erdinç Dalgıç, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ebubekir Duyuş, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Mansur Çiftcibaşı, İstanbul 4 Nolu Şube Başkanımız Abdullah Koyuncu, İstanbul 7 Nolu Şube Başkanımız Murat Cantürk, Tekirdağ Şube Başkanımız Fatih Şeker, Kocaeli Şube Başkanımız Fırat Güler katılımı ile kentteki bir otelde gerçekleşti.

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanımız Yılancı, Memur-Sen'in kamu çalışanlarının haklarını koruduğunu ve toplu sözleşme görüşmelerinde önemli kazanımlar elde ettiğini söyledi.

Memur-Sen'in kamu çalışanlarının haklarının yanında, dünyadaki tüm mazlum milletlerin haklarının savunucusu olduğunu ifade eden Yılancı, "Çalışanların özlük hakları ve mali haklarıyla ilgileniyoruz ancak Memur-Sen sadece bunu yapmakla kalmıyor. Memur-Sen, dünya mazlumlarının savunucusudur. Biz Memur-Sen olarak dünya mazlumlarının temsilcisiyiz. Biz dünya mazlumlarının haklarını korumak, onları birleştirmek için mücadele ediyoruz. Bu anlamda kendi içimizde birlikteliğimiz çok önemli." diye konuştu.

"Toplu sözleşme masasına en iyi hakları almak için oturacağız"

Yılancı, önümüzdeki günlerde başlayacak 2019 yılı toplu sözleşme görüşmelerine hazır olduklarını ifade etti.

Başkanlık görevine kısa bir süre önce başladığını hatırlatan Yılancı, sendika üyelerinin hakları için mücadele edeceğini belirterek, şöyle devam etti:

"Bu makamlar gelici geçici. Bu makamda oturmak için hiç çaba sarf etmeyeceğim. Bu makamda durduğum sürece iz bırakmak için çaba sarf edeceğim. Allah bana bunu nasip etsin başkasını değil. Ben çalışma arkadaşlarımın daha iyi kazanımlar elde etmesi için mücadele edeceğim. Bir insana yapılacak en büyük ihanet onun umudunu yıkmaktır. Birinin gelip derdinize derman olmasını beklersiniz. Biz üyelerimizin dertleriyle dertlenip onlar için çözüm önerileri arayacağız ve bulana kadar devam edeceğiz.

Toplu görüşme masasına oturduğumuzda üyelerimizin haklarının iyileşmesi için çalışacağız. Sendikalı ve sendikasız arasında bir fark olmalı. Mücadele edenle mücadele etmeyen arasında bir fark olmalı. Bu fark olmadı mı sendikaların itibarı kaybolmuş oluyor. Böyle olunca bu sivil toplum kuruluşunun amacından sapılıyor. Çünkü o zaman sendika olsa ne olur olmasa ne olur. Biz bunu değiştirmek istiyoruz. Bu sene toplu sözleşme masasına en iyi hakları almak için oturacağız. Hepinizin sayesinde kamu çalışanlarına en iyi kazanımları sağlamak istiyoruz. Bu dönemki toplu sözleşmelere damga vurmak istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda hatırlanacak kazanımlar elde etmek istiyoruz. Ekibimizle başarı gösterip '2019'da çok başarılı çalışılmış' dedirtmek istiyoruz."

Büro Memur-Sen Edirne Şube Başkanımız Memet Sait Ercan da şube olarak üye sayılarını her geçen gün arttırdıklarını söyleyerek, Edirne'de yetkili sendika olmaya devam ettiklerini kaydetti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans