DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI İŞYERİ TEMSİLCİLİĞİ ODASINI COŞKUYLA AÇTI

BÜRO MEMUR-SEN, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI İŞYERİ TEMSİLCİLİĞİ ODASINI COŞKUYLA AÇTI


Büro Memur-Sen, Dışişleri Bakanlığı İşyeri Temsilciliği odasını açtı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan "Yetkili olduğumuz Dışişleri Bakanlığı'ndaki şubemizle yurtdışına açıldık. 15 farklı ülkede temsilciliğimiz, 100'e yakın ülkede üyemiz bulunuyor. Buda sendikamızın büyüklüğünü ve gücünü göstermektedir" dedi.

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, yetkili olduğu kurumlarda işyeri temsilcilik odalarını açmaya devam ediyor. Dışişleri Bakanlığı’nda açık ara farkla yetkili sendika olan Büro Memur-Sen bakanlıktaki işyeri temsilcilik odasını coşkuyla açtı.
 
Bakanlık çalışanlarının sorunlarına çözüm üretilecek odanın açılışına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı hacı Bayram Tonbul, Büro Memur-Sen Genel Merkez yönetim kurulu üyeleri Murat Sipahi ve İdris Maden, Kadınlar Komisyonu Başkanı Arife Topcuoğlu, Ankara 7 nolu şube başkanı Fevzi Sayılgan, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Ömer Ünal, Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Bilal Oktay Çiçeklitaş, Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Öcan, şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda bakanlık çalışanı katıldı. Büro Memur-Sen’i bu mutlu gününde bakanlık yönetimi de yalnız bırakmadı. Yurtdışında olduğu için açılışa katılamayan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu açılışa çelenk gönderirken, Dışişleri Bakanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanları Ali Fındık ve Hüseyin Doğan ile İdari Mali İşler Daire Başkanları Büyükelçi Ahmet Ergin ve Cemil Ufuk Toğrul da açılışta yer aldı.
 
Büro Memur-Sen işyeri temsilcilik odasının açılışını Genel Başkan Yusuf Yazgan ve İdari Mali İşler Daire Başkanları Büyükelçi Ergin birlikte yaptı. Temsilcilik odasının bakanlık çalışanlarına ve teşkilatlarına hayırlı olmasını dileyen Yusuf Yazgan, Büro Memur-Sen’in başarılarına başarı eklediğini söyledi. Hizmet kollarında yer alan Başbakanlık ve 11 bakanlığında arasında yer aldığı toplam 53 kurumun yüzde 90’ında yetkili sendika olduklarını vurgulayan Yazgan, “Yetkili olduğumuz kurumların arasında Dışişleri Bakanlığı da yer alıyor. Dışişleri Bakanlığı’nda tek başına şube kurduk. Şubemizle birlikte sendika olarak bir ilke imza atarak yurtdışına açıldık. Şu anda 15 farklı ülkede temsilciliğimiz, 100’e yakın ülkede ise üyemiz buluyor. Bu da sendika olarak bizim büyüklüğümüzü ve gücümüzü gösteriyor. Genele baktığımızda ise 50 binin üzerinde üyemizle hizmet kolumuzda en büyük sendika olmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Bizler, kimseyi ötekileştirmeden, tüm kamu çalışanlarının ortak kimliği üzerinden sendikacılık yapıyoruz. Genel yetkili sendika olarak hizmet kolumuzdaki kurumlarla yakından ilgileniyor, kurum çalışanlarının sorunlarını çözmek için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanlığı çalışanlarımızın sorunlarını Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal’a ilettik. İnşallah müjdeli haberler çok yakında gelecek. Açtığımız bu temsilcilik odamızda da yeni kazanımlara imza atacağız” dedi.
 
İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ali Fındık ise, bakanlık çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşturulması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Büro Memur-Sen tarafından sorunların çözümü için önemli çalışmaların yapıldığına dikkat çeken Ali Fındık, açılışı yapılan temsilcilik odasında yeni çalışmalar yapılacağına inandığını kaydetti.
 
Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Sayılgan da, sendika olarak çalışanlar ile yönetim arasında köprü olduklarını belirtti. Sayılgan, açılışa katılan herkese teşekkür etti.
 
Açılışın ardından Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan ve Enerji Bir-Sen Başkanı Hacı Bayram Tonbul’a çalışanların sorunlarının çözümü için yaptıkları girişimlerden dolayı plaket verildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans