DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN’DEN TÜİK’E ZİYARET

BÜRO MEMUR-SEN’DEN TÜİK’E ZİYARET


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Türkiye İstatistik Kurumu (TüİK) Başkanı Birol Aydemir’i ziyaretinde 4/C’li çalışanların 4/B’ye gÖre sÖzleşmeli pozisyonuna geçirilmesi gerektiğini sÖyledi. TüİK Başkanı Aydemir ise 4/C’lilerin sÖzleşmeli pozisyonuna geçirilmesine sıcak baktıklarını belirterek bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan ile birlikte TüİK Başkanı Aydemir’i makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan ziyarette kurum çalışanlarının sorunlarını gündeme getirdi.

4/C’LİLER 4/B’YE GÖRE SÖZLEŞMELİ POZİSYONUNA GEçİRİLMELİ
4/C’lilerin kısıtlı haklara sahip olduğunu kaydeden Yusuf Yazgan, bu personelin kazandığı parayla geçinemediğini belirtti. 4/C’lilerin kadrolu memur gibi çalıştığını belirten genel başkan Yazgan, buna rağmen Özlük haklarının bulunmadığına dikkat çekti. Büro Memur-Sen’in girişimleriyle 4/C’lilere sendikalı olma yolunun açıldığını ve çalışma sürelerinin 11 ay 28 güne çıkarıldığı hatırlatan Yazgan, “Devletin sırtında kambur haline gelen 4/C sorunu çÖzüme kavuşturulmalıdır. İş yoğunluğu bakımından diğer personelle hiçbir farkı bulunmayan ancak düşük ücret alan ve Özlük hakları bulunmayan 4/C statüsü son bulmalıdır. 4/C’lilerin ücretlerinde ve haklarında iyileştirmeye gidilmesi için 4/C’li personel 4/B’ye gÖre sÖzleşmeli pozisyonuna geçirilmelidir. 4/C’li personelin en iyi şartlarda çalışması için sendika olarak elimizden geleni yapıyoruz. Toplu sÖzleşme masasına taşıyacağımız ana maddelerden bir tanesi de 4/C’lilerin durumu” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan ayrıca tüm personelin servis hizmetinden yararlandırılması gerektiğini belirterek gÖrevde yükselme sınavının da biran Önce açılmasını istedi.

4/C’LİLERİN SÖZLEŞMELİ POZİSYONUNA GEçİRİLMESİNE SICAK BAKIYORUZ
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Birol Aydemir, kurum olarak personelin en iyi şartlarda çalışması için ellerinden geleni yaptıklarını sÖyledi. 4/C’lilerin haklarının geliştirilmesi için kurum olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını kaydeden Aydemir, 4/C’lilerin 4/B’ye gÖre sÖzleşmeli pozisyonuna geçirilmesine sıcak baktıklarını, bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklarını vurguladı. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı, ziyaretin ardından işyeri temsilcilik odasında Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Ömer ünal ve işyeri temsilcileriyle bir araya gelerek TüİK başkanıyla yapılan gÖrüşmeyi değerlendirdi.

Devlet, kamunun daimi ve asli gÖrevlerini sürekli istihdam edilen ‘geçici personel’ statüsündeki bu personele gÖrdürerek büyük bir haksızlığa imza atıyor.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans