DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN’DEN TÜİK BAŞKANI AYDEMİR’E ZİYARET

BÜRO MEMUR-SEN’DEN TÜİK BAŞKANI AYDEMİR’E ZİYARET


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, TüİK Başkanı Birol Aydemir’i makamında ziyaret etti. Ziyarette kurumun merkez ve taşra teşkilatında çalışan personelin sorunlarını gündeme getiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Özellikle 4/C statüsünde çalışan personelin sorularına değindi.

4-Clilerin en kısıtlı haklara sahip olduğunu belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, 4/C’lilerin kazandığı parayla geçinemediğini ve aile yardımı, iş güvencesi, askerlik dÖnüşü işe başlama, yıllık izinleri toplu kullanma, ücretsiz izin hakkı, eş, hastalık, eğitim nedeniyle atama, giyecek ve yiyecek yardımı gibi haklardan yararlanamadığını kaydetti. 4/C’li personelin kadrolu memur gibi çalıştığına dikkat çeken Yazgan, “Buna rağmen 4/C’lilerin elinde hiçbir hak bulunmuyor. üstelik birde işten çıkarılma korkusuyla karşı karşıyalar. Devletin sırtında kambur haline gelen 4/C sorunu çÖzüme kavuşturulmalıdır. 4/C statüsü son bulmalıdır” dedi.

4/C’lilerin kadroya alınması gerektiğini vurgulayan Yazgan, yaşanan sorunları toplu sÖzleşme masasına taşıdıklarını aktardı. Yazgan, “Toplu sÖzleşme masasında 4/C’lilerle ilgili ciddi kazanımlar elde etmek için mücadele ediyoruz. 4/C’lilerin12 ay süreyle istihdam edilmesini, mevcut ücretlerine 200 TL seyyanen zam yapılmasını, eş, çocuk, giyecek ve yemek yardımından yararlandırılmasını, çalışmalarına esas sÖzleşmelerinden damga vergisi alınmasını istiyoruz. En Önemlisi ise 1 Ocak 2013 itibarıyla kadrolu statüye geçirilmesi için mücadele ediyoruz” diye konuştu. Yazgan ayrıca tüm personelin servis hizmetinden yararlandırılması gerektiğini vurguladı.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden TüİK Başkanı Aydemir ise, personelin en iyi şartlarda çalışması için ellerinden geleni yaptıklarını sÖyledi. 4/C’li personelin sorunlarını bildiklerini ifade eden Birol Aydemir, 4/C’lilerin statüsünün biran Önce değiştirilmesi gerektiğini, bu konuda gerekli desteğin verileceğini belirtti. Aydemir, personelin servis hizmetinden yararlanması için ise taşıt kanunun çıkmasını beklediklerini aktardı.

TüİK Başkan yardımcısı Musa Yılmaz’da hazır bulunduğu ziyarette,  Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’a Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan, Ankara 2 Nolu Şube YÖnetim Kurulu üyesi Ömer ünal, Bursa Şube YÖnetim Kurumu üyesi Arzu Arslan Gonca ve İşyeri Temsilcisi Yalçın Özelçi eşlik etti.  
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans