DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den Sivil Memurlara Ücretsiz Ulaşım Müjdesi

Büro Memur-Sen’den Sivil Memurlara Ücretsiz Ulaşım Müjdesi


Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen’den bir kazanım daha. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde işe geliş ve gidişlerde servis hizmetinden yararlanamayan sivil memurlar, belediyelerin toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak.

Kamu görevlilerinin hakları ve daha iyi şartlarda çalışmaları için mücadele eden Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, kazanımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde yetkili sendika olan ve sivil memurların taleplerini her platformda gündeme getiren Büro Memur-Sen, sivil memurların işe geliş ve gidişlerindeki ulaşım sorununu çözüme kavuşturdu.

Büro Memur-Sen’in Kurum İdari Kurul Toplantısında sivil memurların servis hizmetinden yararlanamadığını vurgulaması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı’ndan görüş istedi. Genel Müdürlük, Maliye Bakanlığı’nın verdiği görüşü de ekleyerek merkez ve taşra teşkilatındaki ilgili birimlere resmi yazı gönderdi. Genel Müdürlük yazısında, servis hizmetinden yararlanamayan sivil memurların belediyelerin toplu taşıma hizmetlerinden hizmet alımı yöntemiyle yararlandırılması için gerekli maliyet hesabının yapılmasını, gerekirse ek ödenek talebinde bulunulmasını istedi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalışan sivil memurların yıllardır verilmeyen hakları var. Sivil memurların sendikalara üye olabilmelerinin ardından yoğun bir çalışma temposu içerisine girdik ve tüm platformlarda sivil memurların haklarını gündeme getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Genel müdürlükte yetkili sendika olarak katıldığımız Kurul İdari Kurul Toplantısında üzerinde durduğumuz maddelerden birisi de sivil memurların ulaşım sorunuydu. Sendika olarak verdiğimiz mücadele sonucunda sivil memur kardeşlerimizin belediyelerin ulaşım hizmetlerinden yararlanabilmeleri için genel müdürlük tarafından ulaşım kartı verilecek.  Sivil memurların tüm sorunlarını çözüme kavuşturana kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

MALİYE BAKANLIĞI’NIN EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE GÖNDERDİĞİ YAZI İÇİN TIKLAYINIZ

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BİRİMLERE GÖNDERDİĞİ YAZI İÇİN TIKLAYINIZ


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans