DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den SGK’ya Ziyaret

Büro Memur-Sen’den SGK’ya Ziyaret


Büro Memur-Sen, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanıyla yaptığı görüşmede kurumdaki kamu görevlilerinin sorunlarını iletti

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç ve illerden gelen şube başkanlarıyla birlikte SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı’yı ziyaret etti. Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, kurumdaki kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini SGK Başkanı Bağlı’ya iletti.

Kurumdaki kamu görevlilerinin iş yoğunluğu nedeniyle fazla mesai yaptığını belirten Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, personelin çalışma şartlarının iyileştirilmesini istedi. SGK personelinin alanında uzaman kişiler olduğunu kaydeden Erdoğmuş, “SGK personeli alanında yetişmiş kişilerdir. Bunun için SGK personelinin uzman kadrolarına geçirilmesi için gerekli çalışma yapılmalıdır” dedi.

666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kaldırılan ikramiyelere değinen Erdoğmuş, “666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile SGK personelinin ikramiyeleri ellerinden alındı ek ödeme oranları düşürüldü. Yapılan yanlış uygulamalar nedeniyle personeli moral ve motivasyonu bozulmaktadır. İkramiyelerin ödenmesi için kazanılmış bireysel davalar var. Kazanılan davalar dikkate alınarak ikramiyeler en kısa sürede ödenmelidir. Düşürülen ek ödeme oranları arttırılmalıdır” diye konuştu. Erdoğmuş, merkez müdürleri ve merkez müdür yardımcıları içinde görevde yükselme sınavı açılması gerektiğini vurguladı.

Görüşmeye katılan Büro Memur-Sen şube başkanları da illerdeki yaşanan sorunlarla ilgili kurum başkanına bilgi verdi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, kurum personelinin en iyi şartlarda görev yapması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Selim Bağlı, Büro Memur-Sen’in ilettiği konuları yakından takip ettiğini kaydederek sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

Görüşmeye Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç’un yanı sıra Aksaray Şube Başkanı Şaban Bülbül, Adana 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Curabaz, Manisa Şube Başkanı Murat Özkan, Tokat Şube Başkanı İrfan Kucur, Mardin Şube Başkan Vekili Lokman Öney, Edirne Şube Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Gözütok, Tokat Şube Yönetim Kurulu Üyesi Osman Baş ile Ubeyde Tekpınar katıldı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans