DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den SGK’ya Ziyaret

Büro Memur-Sen’den SGK’ya Ziyaret


Büro Memur-Sen, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekiliyle yaptığı görüşmede personelin sorunlarının çözüme kavuşturulmasını istedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, SGK Başkan Vekili Cevdet Ceylan ile makamında görüştü. Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, kurum personelinin sorunlarını Ceylan’a iletti.

Toplu sözleşme sürecinden bahsederek konuşmasın başlayan Mehmet Hadi Erdoğmuş, 3’üncü dönem toplu sözleşmenin 200’ün üzerindeki kazanımla en iyi toplu sözleşme olduğunu belirtti. Kazanımların 23’ünün Büro, Bankacılık ve Sigortacılık hizmet kolundaki kurumlarda görev yapan memurları ilgilendirdiğini kaydeden Erdoğmuş, “Toplu sözleşme sürecinde verdiğimiz mücadele sayesinde memurlarımız için önemli kazanımlar elde ettik. Bu kazanımların bazıları SGK’daki kamu görevlilerimizi ilgilendiriyor. Memur maaşlarında iki yıllık toplamda % 19.2 zam aldık. 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlara 1 derece verilmesini sağladık. Eş durumu tayininde 3 yıl şartını kaldırttık. Avukatların vekalet ücretlerini yıllık 2100 TL arttırılmasını sağladık. İcra memurlarının özel hizmet tazminatı 10 puan arttırarak genel zamma ek 84 lira aldık. Sosyal güvenlik denetmenlerinin özel hizmet tazminatının 10 puan arttırılmasını sağlayarak genel zamma ek maaşlarına 85 lira aldık. Denetmen yardımcılarının ise özel hizmet tazminatını 7 puan arttırarak genel zamma ek 56 TL artış sağladık. Gezici göreve çıkan memurlara seyahat kartı verilmesini devam ettirdik” dedi.

Tüm sorunları çözüme kavuşturmak için mücadeleye aralıksız devam edeceklerinin altını çizen Erdoğmuş, unvan değişikliği sırasında 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameden (KHK) kaynaklı personelden fark tazminatı kesintisi yapıldığını söyledi. Kesintinin adil olmadığını belirten Erdoğmuş, bu konuda gerekli düzenleme yapılması gerektiğini vurguladı. Daha önce ödenen ancak 666 sayılı KHK nedeniyle kaldırılan ikramiyelerin SGK personelinin hakkı olduğunu belirten Erdoğmuş, ikramiyelerin ödenmesi için kazanılmış davaların olduğunu hatırlattı. Erdoğmuş, kazanılan davaların dikkate alınarak tüm SGK personeline ikramiyelerin yeniden ödenmesi gerektiğini söyledi.

Ziyaretten memnun olduğunu ifade eden Kurum Başkan Vekili Mehmet Ceylan, personelin en haklara ve en iyi çalışma şartlara sahip olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Cevdet Ceylan, Büro Memur-Sen tarafından iletilen tüm sorunların yönetim kurulu toplantısında ele alınacağını açıkladı. İkramiyelerin yeniden ödenmesi, fark tazminatı kesintisinin yapılmaması gibi tüm konuların üzerinde önemle duracaklarını vurgulayan Ceylan, yasalar kapsamında tüm sorunları çözüme kavuşturmak için gerekli çalışmaların zaman kaybetmeden yapılacağını duyurdu.  


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans