DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den Kalkınma Bakanı Yılmaz’a Ziyaret

Büro Memur-Sen’den Kalkınma Bakanı Yılmaz’a Ziyaret


Büro Memur-Sen, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Büro Memur-Sen, görüşmede bakanlık ve TÜİK çalışanlarının sorunlarını Bakan Yılmaz’a iletti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Kutbettin Aydın, Nihat Tunç ve Sezayi Soysal, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’la makamında görüştü.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, yeniden Kalkınma Bakanı olan Cevdet Yılmaz’a görevinin hayırlı olmasını diledi. Yalçın, Memur-Sen’in Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olarak özelde kamu görevlilerinin, genelde ise dünya mazlumlarının sesi ve öncülüğü görevini üstlendiğini belirterek, “Türkiye ne zaman karanlığa çekildiyse o dönemde Memur-Sen ailesi olarak irademizi ortaya koyduk. Millet iradesine her zaman sahip çıktık. Kamu görevlileri adına kazanımlar üretirken, dünya mazlumlarını da unutmadık. Kamu görevlilerine kazanımın adresi, dünya mazlumlarına ise umut olduk” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş ise görüşmede Kalkınma Bakanlığı ve TÜİK’de görev yapan kamu görevlilerinin sorunlarından bahsetti.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Memur-Sen’in en büyük sivil toplum örgütü olarak her zaman kamu görevlilerinin yanında olduğunu belirtti. Memur-Sen’in izlediği yol ve yöntemlerin kamu görevlileri için önemli olduğuna kaydeden Bakan Cevdet Yılmaz, “Her zaman istişareye önem veriyoruz. Kalkınma Bakanlığı olarak Memur-Sen’e her zaman kapımız açık. Memur-Sen’in önerileri bizlere ışık tutacaktır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Memur-Sen’le istişare içerisinde olacağız” dedi.

1 Kasım seçimleri sonrasında siyasi istikrarın güçlendiği bir dönemden geçildiğini bildiren Yılmaz, “Ülkemizin kalkınması, büyümesi için siyasi istikrarın değerlendirilmesi gerekiyor. Türkiye büyüdükçe, ekonomisi geliştikçe bundan memurlarımız da payını alacaktır. Hükümet olarak kapsayıcı büyümeye önem veriyoruz. Tüm kesimleri içine alan, adaleti, refahı sağlayan büyüme için çalışıyoruz. Memurumuz, işimiz, çiftçimiz, esnafımız, bütün sosyal kesimlerle birlikte 2023 ve sonrasına yürüyüşümüz devam edecek” diye konuştu.

Görüşmenin sonunda Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a çini işlemeli ibrik seti hediye edildi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans