DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den İşkur’a Ziyaret

Büro Memur-Sen’den İşkur’a Ziyaret


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte İşkur’da yaptığı görüşmelerde kurumdaki kamu görevlilerinin sorunlarını yetkililere iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Ankara 10 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Cura ve İşyeri Temsilcisi Abdullah Can ile birlikte İşkur Genel Müdür Yardımcıları ve İnsan Kaynakları Daire Başkanıyla görüştü. Genel Başkan Yusuf Yazgan görüşmede kurumdaki kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini iletti.

İşkur’daki şube müdürlüğü sınavının Danıştay tarafından iptal edildiğini hatırlatan Genel Başkan Yazgan, şu anda bu görevde bulunanların mağdur edilmemesi gerektiğini vurguladı. Yusuf Yazgan, “Sınav sonucunda başarılı olanlar şube müdürü olarak ülkemizin farklı illerinde görev başladı. Sınavın üzerinden yaklaşık 2 buçuk yıl geçmesinin ardından sınav Danıştay tarafından iptal edildi. Karar sonucunda şube müdürleri zor durumda kaldı. Çünkü bu karardan sadece şube müdürleri değil, aileleri de etkileniyor. Danıştay’ın verdiği karardan şu anda faydalanacak kimse yok. Şube müdürlerinin mağdur edilmemesi için hukuki zeminde gerekli çalışmalar en kısa zamanda yapılmalıdır” dedi.  

İş ve meslek danışmanı sertifikası bulunan memurların iş ve meslek danışmanı kadrolarına atamalarının yapılmasını isteyen Genel Başkan Yazgan, “Yenilenen iş ve meslek danışmanlarının çalışma usul ve esasları hakkındaki yönetmeliğe göre iş ve meslek danışmanı sertifikası bulunan memurlar iş ve meslek danışmanı olarak atanabiliyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan iş ve meslek danışmanı sertifikası almış memurlar bulunuyor. Bu memurlar, çıkarılan yönetmelik hükümlerine göre daha fazla bekletilmeden iş ve meslek danışmanlığı kadrolarına atamaları yapılmalıdır” diye konuştu.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden İşkur Genel Müdür Yardımcıları, şube müdürlerinin mağdur edilmemesi için kurum olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi. İş ve meslek danışmanı sertifikası bulunan memurların iş ve meslek danışmanı olarak atanmaları için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerekli yetkililerle görüşüldüğünü bildiren genel müdür yardımcıları, bu konuda önümüzdeki günlerde olumlu adımların atılacağını açıkladı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans