DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’ye Ziyaret

Büro Memur-Sen’den İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’ye Ziyaret


Bakan Yardımcısı İnce ile yapılan görüşmeye, Genel Başkan Metin Yılancı, Genel Başkan Yardımcıları Bilal Oktay Çiçeklitaş ve Feyim Bingöl katıldı.

Genel Başkan Yılancı çalışma hayatına ilişkin konuları Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ile paylaşarak karşılıklı istişarelerde bulundu.

Yapılan Görüşmede Genel Başkan Metin Yılancı; Pasaport, sürücü belgesi ve kimlik kartlarına yönelik talepler 199 vatandaş etkileşim merkezi üzerinden yürütülmektedir. Son birkaç aydır devam eden randevu sıklığı ve çakışmalarının acilen düzeltilmesi ve makul düzeye gelmesi gerektiğini ayrıca hafta sonlarına da randevu açılarak personel zorunlu olarak çalıştırıldığını hafta sonu birkaç personelin nöbetleşe kalması ve randevusuz olarak vatandaşın taleplerinin yerine getirilmesi durumunda çalışanların motivasyonlarının artacağını söyledi.

Emniyet Genel Müdürlüğünde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının açılmasını ifade eden Yılancı İçişleri Bakanlığına bağlı bulunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının açılmasına yönelik bir çalışma yapılması gerektiğini, bu komutanlıklarda görev yapan sivil memurların Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı çalışan memur personel gibi silah taşımalarına yönelik gerekli yasal düzenlemenin yapılmasını isteyen Genel Başkan, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı teşkilat yasası ile ilgili olarak hazırlıklar yapılmış ancak yeniden gündeme getirilmesi ve çalışanların haklı talepleri olan Sosyal Denge Tazminatının teşkilat yasası ile hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Sözlerine devam eden Genel Başkan, İçişleri Bakanlığınca gerçekleştirilen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı yedekten kazanan personellerin bazı valiliklerce atamalarının yapmadığını, 6 aylık süre geçmeden yaşanan mağduriyetin giderilmesi için söz konusu valiliklerin de biran önce atama yapması gerektiğini söyledi.

Genel Başkan Metin Yılancı konuşmasında ayrıca sözleşmeli olarak görev yapan personelin Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarında olduğu gibi belli bir yıl şartını taşıdıktan sonra kadroya alınması gerektiğini ifade etti.

Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bakanlık olarak her zaman çalışanın yanında olduklarını ve kendilerine ilettiğimiz sorunlarla ilgili olarak her platformda İçişler Bakanlığı çalışanlarına destek olmak için gereğini yapacaklarını belirterek Genel Başkan Yılancı ve sendikamıza çalışmalarında başarılar diledi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans