DUYURULAR
BÜRO MEMUR-SEN’DEN HAZİNE MÜSTEŞAR YARDIMCISINA ZİYARET

BÜRO MEMUR-SEN’DEN HAZİNE MÜSTEŞAR YARDIMCISINA ZİYARET


Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Hazine Müsteşar Yardımcısı Feridun Bilgin’i ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan, Müsteşar Yardımcısı Bilgili’ye Müsteşarlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili rapor verdi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, beraberindeki heyetle birlikte Hazine Müsteşar Yardımcısı Feridun Bilgin’i makamında ziyaret etti. Ziyarette sendikal çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Başkan Yusuf Yazgan, sendika olarak kamu çalışanlarının haklarını savunduklarını sÖyledi. Büro Memur-Sen olarak kamu çalışanları adına çok sayıda kazanım elde ettiklerini belirten Yusuf Yazgan,  bu sayede üye ve yetkili kurum sayısını arttırdıklarını açıkladı.

Ziyarette müsteşarlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili Müsteşar Yardımcısına bir rapor veren Büro Memur-Sen Genel Başkanı,  son gÖrevde yükselme sınavında başarılı oldukları halde atanmayan personelin biran Önce atamalarının yapılması gerektiğini sÖyledi. Teşvik ve Uygulama, Yabancı Sermaye Genel Müdürlüklerinin ayrılmasından kaynaklanan boşluklar olduğuna dikkat çeten Yusuf Yazgan, “Boş kadrolara atamaların acil olarak yapılması personele büyük bir motivasyon vereceği muhakkaktır. Ayrıca Ekonomi Bakanlığı makamda çalışan personel ve şofÖrlerine Ödenmekte olan ek Ödeme ve fazla çalışmanın emsali, Hazine Müsteşarlığı personeline de Ödenmesi için gerekli çalışmanın ivedilikle yapılması hakkaniyet adına büyük yarar sağlayacaktır” dedi.

Müsteşar Yardımcısı Bilgin ise, yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Müsteşarlık olarak personelin en iyi şartlarda çalışmasını amaçladıklarını belirten Feridun Bilgin, bu konudaki çalışmaların devam edeceğini ve taleplerin dikkate alınacağını sÖyledi.

Ziyarete Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın yanı sıra Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel ile işyeri temsilcileri Mehmet Kani Deniz ve Gülahmet Bak katıldı.  

Genel Başkan Yazgan, ziyaretin ardından müsteşarlıktaki Büro Memur-Sen İşyeri Temsilciliği odasında işyeri temsilcileri ve üyelerle toplantı yaptı. Toplantıda müsteşarlık çalışanlarının sorunları gÖrüşülerek çÖzüm yolları arandı.

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans