DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na Ziyaret

Büro Memur-Sen’den Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na Ziyaret


Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı ve Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü ile görüşerek bakanlık çalışanlarının sorun ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan, Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, Gaziantep Şube Yönetim Kurul Üyeleri İlhami Şık ve Cihat Ateş’le birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı ve Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Abdullah Soylu’yu makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, yapılan görüşmelerde bakanlıkta görev yapan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinden bahsetti. Gümrük kapılarında görev yapan personelin sorunları üzerinde özellikle duran Genel Başkan Yardımcısı Tunç, “Gürbulak ve Kapıköy Sınır Kapılarında personel eksikliği var. Personel kendi alanları dışındaki görevleri de yerine getiriyor. En kısa sürede personel eksikliği giderilmelidir. Sosyal tesisler, lojmanlar ve çalışma ortamları yeterli değil. Kapıköy Sınır Kapısı’nda görev yapan personel kendi imkanlarıyla işe gelip gidiyor. Doğal olarak personelin can güvenliği bulunmuyor. Acil olarak Kapıköy’deki personele zırhlı servis aracı sağlanmalıdır. Yoğun olan sınır kapılarında personele ek 5000 ödeniyor. Ancak diğer sınır kapılarıyla aynı oranda yoğun olan Kapıköy, Öncüpınar ve Esendere’deki personele ek 5000 ödenmiyor. Bu haksızlığın önüne geçilmeli, buralardaki personele de ek 5000 ödenmelidir.

Toplu sözleşme kazanımlarına değinen Nihat Tunç, kazanımlardan birinin resmi üniformalı muhafaza memurlarının toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandırılması olduğunu hatırlattı. Tunç, resmi üniformalı muhafaza memurlarının toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması için gümrük müdürlüklerine resmi yazı gönderilmesini ve belediyelerle irtibata geçilmesini istedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Aşcı, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Müsteşar Aşcı, tüm sorunları çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaların yapıldığını bildirdi. Sosyal tesislerin, çalışma ortamlarının, lojmanların daha modern hale getirileceğini belirten Aşcı, servis aracı ve ek 5000 ödenmesi için gerekenin yapılacağını vurguladı.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Soylu ise muhafaza memurlarının ücretsiz toplu taşıma araçlarından yararlandırılması için gerekli girişimlerde bulunulduğunu söyledi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans