DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na ziyaret

Büro Memur-Sen’den Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na ziyaret


Büro Memur-Sen, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı’na atanan Abdullah Soylu’ya görevinin hayırlı olmasını diledi ve bakanlık çalışanlarının sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına vekaleten atanan Muhafaza Genel Müdürü Abdullah Soylu’yu makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, her iki görevi de aynı anda yürüten Abdullah Soylu’ya yeni görevinin hayırlı olmasını dileyerek yapacakları çalışmalarda başarılar diledi. Hakkari ve Van’da kaçırılan, geçtiğimiz günlerde de serbest bırakılan gümrük çalışanlarına değinen Mehmet Hadi Erdoğmuş, geçmiş olsun dileklerini ileterek bir daha aynı olayların yaşanmaması için bakanlığın gerekli önlemleri alması gerektiğini vurguladı.

Bu yıl yapılan 3’üncü dönem toplu sözleşme görüşmelerine genel yetkili sendika olarak katıldıklarını hatırlatan Erdoğmuş, toplu sözleşmede gümrük ve ticaret denetmenlerinin özel hizmet tazminatı 10 puan arttırılarak genel zamma ek olarak maaşlarında 84 TL, koruma ve güvenlik görevlilerinin ek ödeme oranlarını ise 5 puan arttırılarak genel zamma ek maaşlarında 42 TL artış sağlandıklarını kaydetti. Toplu sözleşmedeki diğer bir kazanımın ise gümrük muhafaza memurlarına ücretsiz toplu taşıma hakkı verilmesi olduğunu belirten Erdoğmuş, bu kazanımın en kısa zamanda hayata geçirilmesini istedi. Erdoğmuş, toplu sözleşmede karara bağlanan ve fiili hizmet zammı için bu ay toplanacak olan bilim kurulunda muhafaza memurlarının da yer alması için gerekli desteğin verilmesi gerektiğini vurguladı.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Soylu, personelin yararına olan güzel çalışmalar yapacaklarını belirtti. Kaçırılan gümrük çalışanlarının devletin yönettiği başarılı bir çalışmayla serbest bırakmasından mutlu olduklarını açıklayan Abdullah Soylu, benzer olayların bir daha yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Soylu, toplu sözleşme kazanımlarının en kısa zamanda hayata geçirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans