DUYURULAR
Büro Memur-Sen'den Gaziantep'deki Ailelere Gıda Yardımı

Büro Memur-Sen'den Gaziantep'deki Ailelere Gıda Yardımı


Büro Memur-Sen’in Ramazan yardımı kolileri Memur-Sen ve İHH’nın ortak organizasyon çerçevesinde Gaziantep'deki Suriyeli, Filistinli, İlbeyli Türkmenlerine, Afrin Kürtlerine ve terör mağduru ailelere dağıtıldı.

Büro Memur-Sen’in Ramazan ayı boyunca yapacağı yardımlar, Memur-Sen ve İHH’nın ortak organizasyonuyla Gaziantep'te ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı. İHH Gaziantep Şubesi'nde gerçekleşen yardım dağıtımına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sezai Soysal, Memur-Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet Gök, Büro Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, İHH Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Emin Arslan katıldı.

Türkiye’nin dört bir tarafına, dünyanın dört bir tarafından sığınmış olan mağdur insanlara yardım etmek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında, Gaziantep’teki Suriyeli, Filistinli, İlbeyli Türkmenlerine, Afrin Kürtlerine ve terör mağduru vatandaşlara, bin kolilik gıda yardımı yapıldı. Bu amaçla Gaziantep'e giden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soysal ve beraberlerindeki heyet bir camide dağıtım gerçekleştirdi. İftar da ise yetimlerle bir araya gelen heyet, yetimlere bayramlık giyim hediyesi dağıttı.

MAZLUMLARIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Memur-Sen olarak bu sene iftar yerine, yardıma muhtaç ailelere gıda kolisi vermeye karar verdiklerini dile getiren Uslu, “Geçen hafta Kilis’teki yardımlarımızı dağıttık. Dün Mardin’deydik, Midyat’ta çünkü Nusaybinli vatandaşlarımızın çoğu buraya göç etmiş. Van da Yüksekova da bugün de Diyarbakır ve Gaziantep’teyiz. Gaziantepli ihtiyaç sahiplerine terörden mağdur olan kardeşlerimize Suriyeli, Filistinli kardeşlerimize yardım ulaştırmak için bugün buradayız. Memur-Sen ailesi olarak her zaman mazlumların yanında zalimlerin karşında duracağız" dedi.

Türkiye'nin dört tarafındaki ihtiyaç sahiplerine yardım yapmayı sürdüreceklerini ifade eden Uslu, "Hayırda çözüm ortağımız olan İHH ile çalışmalarımız devam etmektedir. Bu yardımların gideceği yerde asla din, dil, ırk mezhep gözetilmiyor, yardımlar ihtiyaç sahiplerine iletiliyor” diye konuştu.  

YARDIM YAPMAK BİZİM İÇİN GÖREV

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soysal ise “Mübarek Ramazan ayında fakir ve fukaraya yardım yapmak bizim için bir görevdir. Bu yardım tırının oluşturulmasında emeği olan üyelerimizden genel merkezimize kadar bütün Büro Memur-Sen ve Memur-Sen ailesine teşekkür ederim. Allah hayırlarımızı kabul etsin. İhh'ya da yardımların dağıtılması noktasındaki mihmandarlığı için ayrıca teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans