DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısına Ziyaret

Büro Memur-Sen’den Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısına Ziyaret


Büro Memur-Sen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısıyla yaptığı görüşmede bakanlık ve bağlı kurumlarda görev yapan kamu görevlilerinin sorunlarını iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdomuş, Genel Başkan Yardımcıları Kutbettin Aydın, Nihat Tunç, Mustafa Mengutaycı ve Sezayi Soysal, Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin ve Adıyaman şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanan Orhan Yeğin’i makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin’e görevinin hayırlı olmasını diledi. Mehmet Hadi Erdoğmuş, görüşmede bakanlık ve bağlı kurumlarda çalışan kamu görevlerinin sorunlarından bahsetti. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki (SGK) kamu görevlilerinin iş yoğunluğu nedeniyle fazla çalıştığını belirten Erdoğmuş, buna rağmen fazla mesai ücretlerinin ödenmediğini söyledi. Erdoğmuş, “SGK ülkemizin bel kemiği kurumlarımızdan birisi. Kurum personeli iş yoğunluğu nedeniyle kendinden ve ailesinden fedakarlık göstererek, gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Buna rağmen maalesef fazla mesai ücretleri ödenmiyor. 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile fazla mesai ücretlerinin yanı sıra SGK personelinin ikramiyeleri ve ek ödemeleri ellerinden alındı. Yapılan yanlış uygulamalar nedeniyle personeli moral ve motivasyonu bozulmaktadır. Önceden SGK’ya başka kurumlardan geçiş yapılırken şimdi SGK personeli başka kurumlara geçmektedir. Yanlış uygulamalardan vazgeçilmeli, personelin moral ve motivasyonu düzeltilmelidir. SGK personeli alanında yetişmiş kişilerdir. SGK’da il müdürlükleri personelinin uzman kadrolarına geçirilmesi için çalışma yapılmalıdır. Diğer taraftan, İşkur’da da 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ikramiyeler ödenmiyor. Bu haksızlık en kısa sürede giderilmeli ikramiyeler ödenmelidir” dedi.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakan yardımcısı Yeğin, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş’un ilettiği sorunları not alan bakan yardımcısı Orhan yeğin, tüm sorunlarla yakından ilgileneceğini, sorunların çözüme kavuşturulması için elinden geleni yapacağını söyledi.

Görüşmenin ardından Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Bakan Yardımcısı Yeğin’e hediye takdim etti.  

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans