DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den Büyük Başarı

Büro Memur-Sen’den Büyük Başarı


Büro Memur-Sen’in verdiği mücadele sonrasında Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlileri fazla mesai ücreti alacak. Fazla mesai ücretiyle ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin hakları için verdiği mücadele kazanımlarla sonuçlanmaya devam ediyor. Yeni kimlik kartları nedeniyle fazla mesai yapan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerinin yaşadığı mağduriyeti her platformda vurgulayan Büro Memur-Sen, Maliye Bakanı Naci Ağbal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce ve bakanlıkların bürokratlarıyla çok sayıda görüşme yaparak fazla mesai ücretlerinin mutlaka ödenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin alın terinin karşılığı için yaptığı girişimler sonuç verdi. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarına fazla mesai ücreti ödenmesiyle ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde çalışan kamu görevlilerine 6 ay boyunca ayda 50 saati geçmemek üzere fazla mesai ücreti ödenecek. Bir ayda yapılacak ödeme tutarı 457 lira olacak. Ücretten gelir vergisi kesilmeyecek sadece damga vergisi kesilecek.

Kararı değerlendiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin emeklerinin karşılığının verileceği için mutlu olduklarını söyledi. Sendika olarak kamu görevlilerinin hakları ve sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını vurgulayan Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimizin haklarının en iyi konuma getirilmesi için mücadele ediyoruz. Kimden ve nerden gelirse gelsin haksızlığın karşısındayız. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerimiz yeni kimlik kartları nedeniyle fazla mesai yapıyor ancak ücretini alamıyordu. Emeğe ve alın terine önem veren sendika olarak bu haksızlığın, adaletsizliğin giderilmesi için sayısız girişimde bulunduk. Çok şükür verdiğimiz mücadelenin bugün karşılığını aldık. Ancak bunu da yeterli görmüyoruz. Ağustos ayında yapılacak olan 4’üncü dönem toplu sözleşmede 5 yıl süre ile her ay fazla çalışma ücreti ödenmesi için talepte bulunacağız. Diğer kurumlardaki kamu görevlilerimizin yaşadığı mağduriyetleri gidermek için de durmadan, yorulmadan, bıkmadan, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. İnşallah tüm kamu görevlilerimizi ilgilendiren önemli kazanımlara imza atmaya devam edeceğiz” dedi. 

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANAN KARARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MİLLİYET- http://www.milliyet.com.tr/nufus-calisanlarina-fazla-mesai-ucreti-ankara-yerelhaber-1863947/

HABERLER.COM- http://www.haberler.com/nufus-calisanlarina-fazla-mesai-ucreti-mujdesi-9300646-haberi/

İHA- http://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/nufus-calisanlarina-fazla-mesai-ucreti-mujdesi-ankara-1631344/

KAMUAJANS- http://www.kamuajans.com/kamu-memurlar/nufus-calisanlarina-fazla-mesai-ucreti-mujdesi-h508597.html

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans