DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den Bir Hukuk Zaferi Daha

Büro Memur-Sen’den Bir Hukuk Zaferi Daha


Büro Memur-Sen’in açtığı dava sonucunda mahkeme, Milli Savunma Bakanlığı ve kuvvet komutanlıklarında görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına giren sivil memurlara görev yolluğu ödenmesine karar verdi.

Kamu görevlilerinin haklarını her platformda savunan Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, bir hukuki mücadeleyi daha kazandı.

Büro Memur-Sen, 6245 Sayılı Harcırah Kanunu’nda ‘Görevlerine ait mesleki ve sıhhi yeterliliklerinin tespiti veya kurumlarınca görülecek lüzum üzerine imtihan için gönderilenlere, gidiş ve dönüşleri için yol masrafı ve gündelik ile bu amaçla gönderildikleri yerde geçen sürenin en çok yedi günü için gündelik ödenir’ denilmesine rağmen Milli Savunma Bakanlığı’nın, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına katılacak olan sivil memurlara görev yolluğu ödememesini yargıya taşıdı. Büro Memur-Sen, Yalova Hava Meydan Komutanlığı’nda çalışan ve aynı zamanda sendika şube başkan yardımcısı olan Zekeriya Atagün adına Bursa 2. İdare Mahkemesi’nde Milli Savunma Bakanlığı aleyhine dava açtı. Sınava katılacak olan sivil memurlara görev yolluğunun ödenmesini isteyen Büro Memur-Sen, adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Büro Memur-Sen’in talebini haklı bulan mahkeme, 31 Mayıs 2017 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı ve kuvvet komutanlıklarında görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına giren sivil memurlara görev yolluğu ödenmesine karar verdi.

BÜRO MEMUR-SEN KAZANIMLARIN ADRESİDİR

Kararı değerlendiren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kimden ve nerden gelirse gelsin haksızlıkların karşısında olduklarını söyledi. Sivil memurların yıllardır verilmeyen haklarını almak için mücadele ettiklerinin altını çizen Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerimizin haklarını en iyi konuma getirmek için çalışıyoruz. Bunun için mücadele veriyor, kamu görevlilerimizin haklarını tüm platformlarda savunuyoruz. Milli Savunma Bakanlığı ve kuvvet komutanlıklarında çalışan sivil memur kardeşlerimizin hakları yıllardır öteleniyor. Bu haksızlıkları gidermek için açtığımız bir davayı daha kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra da kamu görevlilerimizin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Herkes bilmelidir ki, Büro Memur-Sen kazanımların sendikasıdır. Büro Memur-Sen kazanım elde eder, diğer sendikalar Büro Memur-Sen’in kazanımları üzerinden prim yapmaya çalışır” dedi. 

MAHKEME KARARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans