DUYURULAR
Büro Memur-Sen’den 28 Şubat Mağdurlarına Destek

Büro Memur-Sen’den 28 Şubat Mağdurlarına Destek


28 Şubat mağdurları, Büro Memur-Sen Genel Merkezi’ni ziyaret ederek özlük haklarının ihraç edildikleri tarih göz önünde bulundurularak, taraflarına iade edilmesi talebinde bulundu. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Özşahin, “28 Şubat mağdurlarının yaşadığı sıkıntıları takip ediyoruz. Özlük haklarının iadesi için gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Merkezi’ni ziyaret eden 28 Şubat mağdurları, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, Genel Başkan Danışmanı Ömür Demirgüneş ve sendika avukatı Osman Yıldız ile görüştü. 28 Şubat döneminde meslekten ihraç edilen ve baskılar sonucu istifa etmek zorunda kalanlar, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in önemli uğraşları sonucunda hükümet tarafından yapılan düzenleme ile mesleklerine geri dönmüştü. Özlük haklarının 28 Şubat sürecinde ellerinden alındığını ifade eden mağdurlar, ihraç edildikleri tarih göz önünde bulundurularak, hakların taraflarına iade edilmesi talebinde bulundu.

Görüşmede konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Özşahin, 28 Şubat “post-modern” darbenin Türkiye’nin tarihine kara bir leke olarak kazındığını belirterek, “Bu süreci hafızalarımızda diri tutmak zorundayız. Yeni nesillere bu antidemokratik uygulamaları anlatmak zorundayız. O dönemde bir vesayet söz konusuydu. Bu süreçte yaşanan mağduriyetler, son 10 yıl içerisinde yapılan düzenlemelerle biraz olsun hafifletildi. Ancak bunları yeterli bulmuyoruz. Vesayetçilerin getirdiği prangalardan tamamen kurtulmalıyız. 28 Şubat mağdurlarının yaşadığı sıkıntıları takip ediyoruz. Özlük haklarının iadesi için gerekli girişimlerde bulunacağız” ifadelerini kullandı.

“Biz Büro Memur-Sen olarak vesayetin her türlüsüne karşıyız” diyen Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bingöl ise, “Nerede bir mazlum ve mağdur varsa onun yanında olmayı, destek olmayı sendikacılığımızın temeli olarak kabul eden bir teşkilatız. 28 Şubatta milletimize yaşatılan acılan acılar asla unutulmaz. Bu sürecin mağdurlarına, mağduriyetlerin son bulması için elimizden gelen her türlü desteği verdik, bundan sonra da vereceğiz” şeklinde konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans