DUYURULAR
Büro Memur-Sen’de Demokrasi Şöleni

Büro Memur-Sen’de Demokrasi Şöleni


Büro Memur-Sen Olağanüstü Genel Kurulu tüzük tadilatı nedeniyle toplandı. Toplantıda birlik ve beraberlik mesajları veren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Zaman birlik ve kenetlenme zamanı. Zaman yeni ufuklara ve hedeflere koşma zamanı” dedi.

Büro Memur-Sen 4’üncü olağanüstü genel kurulu, tüzük tadilatı nedeniyle Ankara’da toplandı. Olağanüstü genel kurulda, 5’inci Türkiye buluşmasında toplanan başkanlar kurulunca alınan kararlar doğrultusunda Büro Memur-Sen’in tüzüğünde tereddüt oluşturan, iş ve işleyiş açısından fiili durumla örtüşmeyen, büyüme ve örgütlenmeye cevap vermekte yetersiz kalan maddeler üzerinde duruldu. Hizmet kolunda genel yetkili sendika olan Büro Memur-Sen’in tüzüğünde yapılan değişikliklerle büyümenin önündeki engeller kaldırılarak temsilde adaleti tesis etme, vizyoner hedefleri gerçekleştirme, hizmet kolundaki tüm kamu görevlilerini kapsama yönünde maddeler değiştirildi.

Divan Başkanlığını Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi’nin yaptığı olağanüstü genel kurulun divan üyeliklerinde Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şahin Değirmenci yer aldı.

Büro Memur-Sen olağanüstü genel kurulunda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, birlik ve beraberlik mesajları verdi. “Zaman, birlik ve kenetlenme zamanı. Zaman, yeni ufuklara ve hedeflere koşma zamanı” diyen Yalçın, “Büro Memur-Sen Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısını erdemliler hareketi mensuplarının ruhuna uygun bir şekilde Memur-Sen ismine yakışır bir görüntü ve sonuç üretmek için yapacağız. Hedefimiz ise, tüm sendikalarımızın yetkilerini koruyarak, üye sayılarını daha üst seviyelere çıkarmak olacaktır. Bu noktada yoğun olarak sürdürdüğümüz kampanyalara hız kazandıracağız” diye konuştu.

Ali Yalçın’ın konuşması ve tüzük maddelerinin değiştirilmesinin ardından Memur-Sen ve Büro Memur-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Genel Başkan Yardımcıları günün anısına toplu resim çekildi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans